Goniec.pl
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 02.10.2020. Konferencja prasowa ustepujacej minister Jadwigi Emilewicz, podsumowujaca dzialalnosc kierownictwa Ministerstwa Rozwoju. N/z: Jadwiga Emilewicz

Jakub Kaminski/East News

Była wicepremier łamie przepisy drogowe. W aucie było jej dziecko

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

Kolejny polityk Prawa i Sprawiedliwości został przyłapany na całkowitym braku poszanowania dla przepisów ruchu drogowego. Tym razem popis za kółkiem dała Jadwiga Emilewicz, która — jak donosi Fakt — jeździła po Warszawie z dzieckiem.

Jadwiga Emilewicz łamie przepisy ruchu drogowego

Zwykły obywatel, łamiąc przepisy ruchu drogowego, musi się liczyć z ustalonymi przez rząd Zjednoczonej Prawicy drakońskimi karami. Tymczasem politycy PiS najwyraźniej mogą liczyć na immunitet. Na początku tego roku minister Buda urządził sobie rajd po Warszawie. Teraz w jego ślady poszła koleżanka z partii — była wicepremier Jadwiga Emilewicz.

jerzy stuhr

Jerzy Stuhr odpowie za jazdę pod wpływem? Wyznaczono termin pierwszej rozprawy

CZYTAJ DALEJ

Do zdarzenia doszło 24 stycznia około godziny 13:00. Jak donosi Fakt, posłanka Zjednoczonej Prawicy wyszła z budynku TVN i, nadal rozmawiając przez komórkę, weszła do swojej skody. Zaczęła jechać z dużą prędkością ulicami Warszawy, aż trafiła na ulicę Batalionu AK Bałtyk. Tam Jadwiga Emilewicz całkowicie zignorowała nakaz jazdy prosto i zawróciła. Podobno w samochodzie jechało także jej dziecko.

Posłanka PiS próbuje wytłumaczyć się ze złamania przepisów

- Po wyjeździe z TVN odbierałam po drodze syna i zawoziłam go na dodatkowe zajęcia właśnie przy ul. Batalionu AK Bałtyk. [...] Wiem, w którym miejscu na ul. Batalionu AK Bałtyk zawracałam, bodaj przy ulicy Marii Cetysówny. Byłam przekonana, że tam można zawracać, że nie ma tam zakazu skrętu w lewo. Zawracałam zatem w najlepszej wierze, że nie łamię przepisów — tłumaczy była wicepremier.

Niestety, nie wiemy, czy posłanka jest tego świadoma, ale dobra wiara nie ma najmniejszego znaczenia w prawie drogowym. Gdyby spowodowała wypadek, poszkodowanego nijak by nie obchodziło czy za błędem stała "dobra wiara". =

- Jeśli jednak się pomyliłam i są na to dowody, to oczywiście nie uchylam się od odpowiedzialności, przepraszam i jestem gotowa ponieść wszelkie konsekwencje z powodu złamania przepisów — opowiada.

Była wicepremier jednak nie powinna się zdziwić, jeśli obywatele podejdą do tej deklaracji sceptycznie. Jak donosi Fakt, Jadwiga Emilewicz została przyłapana na jeździe na czerwonym świetle już w grudniu 2020 roku.

robert lewandowski

Czy poznajesz chłopczyka ze zdjęcia? Dziś kocha go niemal cała Polska

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Jakub FranekAutor

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.franek@goniec.pl

Podobne artykuły

Kadr z programu "Sprawa dla reportera"/TVP VOD

Wiadomości

Mecenas Piotr Kaszewiak mocno o alimentach Marcinkiewicza. Nie gryzł się w język

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Polscy skoczkowie nie mieli szczęścia w Willingen. Medaliści olimpijscy z kiepskimi wynikami

Czytaj więcej >
Jeśli ktoś trudnił się dodatkową pracą warto jest złożyć wniosek o ponowne przeliczenie emerytury (Iberion).

Wiadomości

Ponowne przeliczenie emerytury. Kto może skorzystać? Wystarczy jeden wniosek

Czytaj więcej >
Już od marca każdy właściciel nieruchomości będzie musiał mieć sporządzone świadectwo energetyczne (Iberion).

Wiadomości

Miliony Polaków muszą złożyć wniosek od 1 marca. Kto nie zrobi, dostanie mniej pieniędzy

Czytaj więcej >
W wieku 79 lat zmarł były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf (Arcaion/Pixabay).

Wiadomości

Nie żyje Adam Gąsior, zasłużony dziennikarz turystyczny

Czytaj więcej >
Pożar, Katowice, KM PSP Katowice

Wiadomości

Pożar w Katowicach, konieczna była ewakuacja bloku. Trzy osoby poszkodowane

Czytaj więcej >