NFZ zapłaci za naszą wizytę u dentysty. Nawet 450 zł zostaje w kieszeni
Doskonała wiadomość dla wszystkich chętnych zadbać o zdrowie swoich zębów. Narodowy Fundusz Zdrowia gwarantuje refundację wielu niezbędnych do utrzymania zdrowia jamy ustnej zabiegów, przenaczając na jednego pacjenta raz do roku nawet 450 zł. Aby skorzystać z przywileju, konieczne jest jednak spełnienie określonych warunków. Jak one brzmią? I na co możemy liczyć? Odpowiedź w naszym artykule.
Leczenie u dentysty - drogie i żmudne
Wyjątkowo długie kolejki do lekarzy to problem, z którym boryka się każdy Polak, a zwłaszcza ten, niemogący pozwolić sobie na wizytę prywatną. Zmuszeni leczyć się na NFZ często albo miesiącami wyczekują konsultacji ze specjalistą, albo też całkowicie z niej rezygnują, doprowadzając tylko do narastania problemów zdrowotnych.
W przypadku takich dziedzin, jak choćby dentystyka, perspektywa tego, że do konfrontacji z medykiem może dojść nawet dopiero po kilku miesiącach to też wygodna wymówka, by odłożyć ją na wieczne nigdy dla tych, którzy jak ognia unikają leczenia zębów w strachu przed bólem.
W konsekwencji, nierzadko skutkuje to koniecznością uciążliwego i kosztownego leczenia w niedalekiej przyszłości. Nie ma zatem po co zwlekać do nastania ostatecznego, skoro rękę do pacjentów wyciąga nawet sam Narodowy Fundusz Zdrowia.
NFZ wychodzi naprzeciw pacjentom
450 złotych - tyle na profilaktyczne wizyty u dentysty może wyłożyć na nas NFZ. Mało kto jednak zdaje sobie z tego sprawę, a okazje co rok przechodzą mu koło nosa. W ramach refundacji możliwe jest np. usunięcie kamienia nazębnego raz na 12 miesięcy. Poza tym, zgodnie z informacjami podawanymi przez serwis denthelp.pl, możemy też:
1 raz w roku skorzystać z badania stomatologicznego i 3 razy w roku z przeglądu jamy ustnej,
2 razy w roku wykonać zdjęcie RTG zębów,
leczyć próchnicę (od jedynek do trójek za pomocą plomb z materiałów chemoutwardzalnych, pozostałe zęby możemy wypełnić amalgamatem),
skorzystać z leczenia kanałowego (od jedynek do trójek) oraz leczenia protetycznego (w przypadku utraty co najmniej pięciu zębów w jednym łuku mamy prawo do protezy akrylowej raz na pięć lat),
wyleczyć zmiany na błonie śluzowej,
chirurgicznie usunąć ząb,
skorzystać ze znieczulenia (powierzchniowego, nasiękowego bądź wewnątrzustnego w powiązaniu z gwarantowanym świadczeniem - stomatologicznym),
leczyć oraz dokonywać profilaktyki zębów mlecznych i stałych dzieci i młodzieży do 18 roku życia,
leczyć ortodontycznie dzieci do 12 roku życia.
Oczywiście, aby skorzystać z hojności NFZ, musimy znaleźć taki gabinet, który ma podpisany kontrakt z Funduszem. Nie zapominajmy też o ważnym ubezpieczeniu zdrowotnym.
Artykuły polecane przez Goniec.pl:
Lekarka przeżyła tragiczny wypadek. Twierdzi, że była w Niebie
Kielce. Śmierć 41-latki po cesarskim cięciu. Lekarz zabrał głos w sprawie zachowania personelu
Lekarze twierdzili, że ma grypę żołądkową. Chłopczyk zmarł na raka mózgu
Źródło: biznesinfo.pl, denthelp.pl
Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!