Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego wsiadł w busa i ruszył z pomocą Ukraińcom
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 09.04.2022 07:28

Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego wsiadł w busa i ruszył z pomocą Ukraińcom

Burmistrz Tomaszów Lubelski

Burmistrz Wojciech Żukowski wsiadł w samochód dostawczy i pojechał osobiście do Ukrainy z pomocą humanitarną. Odwiedził dwa miasta partnerskie Tomaszowa Lubelskiego - Łuck i Kiwerce. "Ukraina walczy za nas, udzielanie ich wojskom pomocy to wzmacnianie siły obronnej naszego kraju" - przekazał włodarz przygranicznego miasta.

W rozmowie z naszą reporterką, burmistrz Wojciech Żukowski przyznał się, że 27 marca wybrał się w podróż z pomocą humanitarną za naszą wschodnią granicę.

- Stoi za nami bus, który jest dla mnie sentymentalny. Po raz pierwszy w życiu prowadziłem busa. Jak się okazało, nie jest to trudne zadanie. Tym busem zawiozłem dary do Łucka i Kiwerców. To jest nasze miasto partnerskie - opowiada burmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

Przy okazji wizyty na Wschodzie Wojciech Żukowski miał okazję porozmawiać z osobami, które organizują pomoc humanitarną na miejscu, w Ukrainie. Dowiedział się kilku ważnych rzeczy, o które zaapelował podczas wywiadu.

- Prośba do wszystkich tych, którzy już pomagali, ale także do tych, którzy zastanawiają się, czy jeszcze jest potrzebna pomoc. Pomoc tam, w Ukrainie jest potrzebna i będzie potrzebna jeszcze przez wiele tygodni, miesięcy, a może i lat - przekazał burmistrz.

Wśród najbardziej potrzebnych produktów znajduje się żywność z długim terminem przydatności, chemia a także medykamenty. Ostatnie z nich są bardzo potrzebne na froncie dla walczących żołnierzy.

Apel burmistrza: "Ukraina walczy za nas. Dlatego pomagajmy"

Burmistrz Wojciech Żukowski uważa, że wspieranie ludności cywilnej, a także wojska ukraińskiego to inwestycja w przyszłość, a dokładnie dbanie o naszą granicę.

- Wiemy dzisiaj doskonale, że Ukraina walczy za nas. Udzielanie ich wojskom pomocy to jest wzmacnianie siły obronnej naszego kraju. Dlatego pomagajmy, ducha nie gaśmy, bo jest on potrzebny cały czas - dodaje włodarz Tomaszowa Lubelskiego.

Jak zapewnia burmistrz, jeżeli ktoś nie wie jak dostarczyć dary lub ma problem ze zorganizowaniem transportu - może zgłosić się do Tomaszowa Lubelskiego.

- Jesteśmy miastem przygranicznym. I ja to podkreślałem, i zawsze będę podkreślał - to jest nasze zobowiązanie. Z którego teraz musimy się wywiązać i chciałbym wierzyć, że wywiązujemy się - mówi Wojciech Żukowski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl