Goniec.pl
Miłosz Kłeczek

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

REM: Miłosz Kłeczek w TVP Info złamał zasady obiektywizmu i uczciwości

6 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Dziennikarz TVP Info Miłosz Kłeczek może mieć poważne kłopoty. Rada Etyki Mediów uznała, że sejmowy reporter złamał na antenie zasady obiektywizmu i uczciwości. Takie orzeczenie nie zaskakuje, bo Kłeczkowi wiele razy zarzucano stronniczość i agresję w rozmowach z politykami opozycji.

Sprawa dotyczy programu "O tym się mówi" z 16 sierpnia br. Gośćmi Kłeczka byli wówczas senator Platformy Obywatelskiej Kazimierz Kleina oraz europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki. To Kleina złożył właśnie do Rady Etyki Mediów skargę na zachowanie prowadzącego audycję.

zatrzymanie beaty k

Policjant powiedział, co stało się na komendzie po zatrzymaniu Beaty K.

CZYTAJ DALEJ

Miłosz Kłeczek złamał zasady Karty Etycznej Mediów

W swoim piśmie do Rady Etyki Mediów Kleina skarżył się, że w przeciwieństwie do drugiego gościa nie miał on możliwości swobodnej wypowiedzi. Ponadto, stwierdził, że pytania zadawane przez Kłeczka były stronnicze i narzucały określoną narrację.

Rada postanowiła więc przychylić się do wniosku senatora PO i zbadać sprawę. Wyniki analizy były jednoznacznie nieprzychylne wobec reportera TVP Info i wskazywały na jego brak profesjonalizmu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jak podliczono w raporcie, wypowiedzi dziennikarza zajęły 28 proc. czasu programu, Jakiego 40 proc., a Kleiny 23 proc. Pozostały czas zajęły materiały z innego programu stacji.

W odpowiedzi na wniosek senatora Kleiny, REM potwierdziła zarzut dotyczący przerywania i niedopuszczania do swobodnej wypowiedzi polityka opozycji. Patryk Jaki miał możliwość dwukrotnej niczym nieskrępowanej wypowiedzi bez ingerencji prowadzącego. Najdłuższa wypowiedź Kleiny była dwa razy krótsza od wypowiedzi europosła PiS.

Oprócz tego w programie mnóstwo czasu zajęły potyczki słowne między Kleiną a Kłeczkiem, który próbował narzucać swój punkt widzenia i niejednokrotnie wypowiadał się w sposób wartościujący. Taka sytuacja nie jest nowością. Kłeczek znany jest ze swojej agresywnej retoryki skierowanej w przeciwników rządzącej partii.

W rezultacie Rada Etyki Mediów potwierdziła złamanie zasady obiektywizmu i uczciwości dziennikarskiej.

Kim jest Miłosz Kłeczek?

Miłosz Kłeczek jest sejmowym reporterem TVP Info. Wcześniej pracował dla m.in. dla Superstacji, TVN24, TTV, TVN Meteo i radiowej Jedynki. Dziennikarz nieraz pokazał się z jak najgorszej strony, wchodząc w mało uprzejme dyskusje czy to z Rafałem Trzaskowskim, czy ostatnio z Donaldem Tuskiem. Jego ideologiczne zacietrzewienie sprawiło, że stał się ulubieńcem władz Telewizji Polskiej. Można więc sądzić, że nawet opisywany blamaż nie zaszkodzi jego reputacji.

Oprócz tego Kłeczek prowadzi szeroko zakrojoną działalność biznesową. Handluje eksportowaną z Chin elektroniką oraz buduje centrum biznesowe na Śląsku. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że interesy reportera hojnie wspiera państwo, przekazując mu liczne dotacje.

Jak dobrze znasz piosenki "Bajmu"? Niemal każdy wykłada się na 5. pytaniu, a to przecież największy HIT

Pytanie 1 z 5

Dokończ tekst piosenki "Biała armia": Jesteś sterem, białym żołnierzem; nosisz spodnie, więc walcz...

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: gazeta.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Policja

Wiadomości

Wypadek na S7. Nie żyje jedna osoba, druga trafiła do szpitala

Czytaj więcej >
szokujące fakty morderstwa pedofila

Wiadomości

Pedofil musiał kopać własny grób. Ojciec wykorzystywanej 9-latki był bezlitosny

Czytaj więcej >
Edward Janiak

Wiadomości

Nie żyje biskup Edward Janiak

Czytaj więcej >
msza św.

Wiadomości

W najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbędzie się doroczne liczenie wiernych

Czytaj więcej >
Kulisy życia w seminarium

Wiadomości

Ksiądz pedofil Paweł Kania wyszedł z więzienia. Nie trafił do Gostynina z winy sądu

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Pijana 35-letnia olsztynianka opiekowała się czwórką dzieci. Stanie przed sądem

Czytaj więcej >