Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Autokar pełen ludzi wjechał do rowu. 13 osób trafiło do szpitala, wśród rannych dziecko
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 20.06.2024 12:03

Autokar pełen ludzi wjechał do rowu. 13 osób trafiło do szpitala, wśród rannych dziecko

Autokar, wypadek
Fot. Policja Lubelska

Do groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Zakręt (woj. lubelskie). Autokar wiozący grupę obywateli Ukrainy oraz dwóch obywateli Kolumbii wjechał do rowu. Trzynaście osób trafiło do szpitala.

Autobus wpadł do rowu

W czwartek 20 czerwca na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Zakręt (woj. lubelskie), doszło do groźnego wypadku. Z niewiadomych przyczyn autokar relacji Kijów-Warszawa wpadł nagle do przydrożnego rowu. Według nieoficjalnych informacji wśród uczestników wypadku są osoby niepełnoletnie.

Autokarem podróżowało ponad 40 pasażerów - obywateli Ukrainy. Był też polski kierowca oraz jego zmiennik. Obaj byli trzeźwi - powiedziała st. sierż. Anna Chuszcza z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie w rozmowie z TVN24.

448702337_768585945444789_6288301662179847890_n.jpg
Groźny wypadek autokaru. Fot. Lubelska Policja
Wiatr łamał drzewa jak zapałki i zrywał dachy. Fatalny bilans burz nad Polską

Wiadomo, że kierowca był trzeźwy

Do wypadku doszło tuż przed godziną 7 rano. Autokarem kierowali Polacy. Według informacji udzielonych przez policję, zarówno kierowca, jak i jego zmiennik byli trzeźwi.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie st. kpt. Tomasz Wesołowski poinformował, że autokarem podróżowała niezorganizowana grupa obywateli Ukrainy oraz dwóch obywateli Kolumbii - łącznie 57 osób. 

13 osób trafiło do szpitala

Wskutek zdarzenia rannych zostało 13 osób, w tym jedno dziecko. Poszkodowanych przewieziono do szpitali w Lubinie, Zamościu i Krasnymstawie.

ZOBACZ: Tragedia na drodze. Nie żyje mężczyzna, ratownicy byli bezradni 

Policja informuje, że droga w miejscu wypadku jest częściowo zablokowana, a ruch na drodze krajowej 17 na wysokości miejscowości Zakręt, odbywa się wahadłowo.