Ankieterzy zapukają do drzwi Polaków. Mają jeden cel, trzeba mieć się na baczności
Bardzo ważna wiadomość dla wielu mieszkańców. Wraz z początkiem października, ankieterzy ruszają z wizytami do domów Polaków. Cała akcja potrwa do 30 listopada i ma swój jasno sprecyzowany cel. Wyjaśniamy.
Ankieterzy zapukają do domów, mają jasny cel
Mieszkańcy Warszawy powinni już niebawem przygotować się na odwiedziny ankieterów. Wszystko w związku z faktem, iż miasto zleciło specjalne badanie ruchu, aby lepiej zarządzać publicznym transportem. Akcja rusza już od dziś i dotyczy 52 gmin warszawskiej metropolii. Potrwa do 30 listopada.
Warto wiedzieć, jak, dokąd i czym przemieszczają się podróżni w stołecznej aglomeracji oraz jakie natężenie ruchu występuje w kluczowych punktach sieci transportowej - wyjaśnia stołeczny ratusz.
Ankieterzy będą zadawać szereg pytań, aby lepiej poznać nawyki komunikacyjne mieszkańców. Ostatni raz podobna akcja miała miejsce przeszło 9 lat temu, wiosną 2015 roku. Tegoroczne badanie odbędzie się w dwóch etapach, na znacznie większym obszarze niż poprzednie.
Izrael rozpoczął operację lądową w Libanie. 100 tys. osób uciekło przed nalotamiTe gminy odwiedzą ankieterzy
Jak informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych wiceprezydent Warszawy Renata Kazanowska, ankieterzy będą pytać m.in. o: cele podróży, środki transportu, czy godziny rozpoczęcia i zakończenia podróży.
Badania będą dobrowolne i anonimowe. Należy podkreślić, że ankieterzy będą wyposażeni w odpowiednie identyfikatory.
Analiza wyników badań umożliwi specjalistom m.in. aktualizację matematycznego modelu ruchu, który służy jako narzędzie do planowania optymalnych rozwiązań transportowych w przyszłości - informuje Kazanowska.
ZOBACZ: Pogoda na Wszystkich Świętych zaskoczy Polaków. Tego nie spodziewał się nikt
Badaniem objęte zostaną następujące gminy:
- Nowy Dwór Mazowiecki,
- Czosnów,
- Pomiechówek,
- Zakroczym,
- Legionowo,
- Jabłonna,
- Nieporęt,
- Serock,
- Wieliszew,
- Wołomin,
- Kobyłka,
- Marki,
- Radzymin,
- Ząbki,
- Zielonka,
- Klembów,
- Tłuszcz,
- Halinów,
- Sulejówek,
- Mińsk Mazowiecki gmina miejska,
- Mińsk Mazowiecki gmina wiejska,
- Dębe Wielkie,
- Otwock,
- Celestynów,
- Józefów,
- Karczew,
- Wiązowna,
- Kołbiel,
- Piaseczno,
- Góra Kalwaria,
- Konstancin-Jeziorna,
- Lesznowola,
- Prażmów,
- Tarczyn,
- Pruszków,
- Brwinów,
- Michałowice,
- Nadarzyn,
- Piastów,
- Raszyn,
- Grodzisk Mazowiecki,
- Milanówek,
- Podkowa Leśna,
- Ożarów Mazowiecki,
- Błonie,
- Izabelin,
- Leszno,
- Łomianki,
- Stare Babice,
- Jaktorów,
- Leoncin
- Kampinos.
Ankieterzy będą mieli odpowiednie identyfikatory
Warto pamiętać, że ankieterzy agencji badawczej PBS Sp. z o.o. będą wyposażeni w identyfikatory ze swoim imieniem i nazwiskiem. Będą mieli przy sobie również list wyjaśniający cel badania, podpisany przez Sekretarza Warszawy. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli sprawdzić, czy faktycznie mają do czynienia z wiarygodną i prawdziwą akcją.
Oprócz badań ankietowych w gospodarstwach domowych, analizowane będzie także natężenie ruchu samochodowego; sprawdzana liczba pasażerów w autobusach i tramwajach i pociągach, a także liczba wsiadających i wysiadających na przystankach i stacjach kolejowych - zaznacza ratusz.
Ponadto zaplanowano pomiary ruchu związanego z wielkopowierzchniowymi obiektami handlowymi, wybranymi warszawskimi osiedlami mieszkaniowymi i badanie ankietowe na wybranych parkingach Parkuj i Jedź w stolicy.