Goniec.pl > Polska > Rosyjski milioner wyznaczył nagrodę za "głowę Putina".
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 02.03.2022 23:28

Rosyjski milioner wyznaczył nagrodę za "głowę Putina".

Rosyjski milioner oferuje 1 mln dolarów za aresztowanie Władimira Putina
YURI KOCHETKOV/AFP/East News

1 milion dolarów nagrody za aresztowanie Władimira Putina z powodu popełnionych przez niego zbrodni wojennych. Rosyjski milioner Alexander Konanykhin zamieścił w mediach społecznościowych nietypowe ogłoszenie. Nie tylko kwestia rozpoczęcia wojny w Ukrainie pojawiła się wśród zarzutów wobec prezydenta Federacji Rosyjskiej.

"Poszukiwany: żywy lub martwy" napisał pod zdjęciem Władimira Putina Alexander Konanykhin. Rosyjski bogacz twierdzi, że pierwsza wersja wpisu została usunięta z serwisu Facebook.

Na początku drugiej wersji swojego posta zapytał, czy było to właściwe działanie ze strony platformy. Propozycji dotyczącej sowitej nagrody za Władimira Putina nie zmienił. Na śmiałków czeka aż 1 milion dolarów amerykańskich.

Wojna w Ukrainie: problemy Władimira Putina się piętrzą

Rozpoczęta z rozkazu Władimira Putina tydzień temu wojna w Ukrainie przyniosła ze sobą śmierć już 2 tys. cywilnych mieszkańców. Coraz głośniej mówi się o absencji prezydenta Rosji w przestrzeni publicznej.

Pojawiły się domysły, że Władimir Putin nie znajduje się już w Moskwie. Część komentatorów wskazuje, iż polityk obawia się nawet swojego najbliższego otoczenia i obecnie przebywa w bezpiecznym schronie w Uralu.

Wysłanie rosyjskich wojsk do Ukrainy nie poszło zgodnie z planem prezydenta Rosji. Amerykański wywiad wskazuje, że armia okupująca wschodnich sąsiadów Polski nie wykonała czasowych celów. Nałożone natomiast sankcje, w tym wykluczenie z systemu SWIFT, sprawiły, że nie tylko oligarchowie odczuwają gospodarcze skutki wojny w Ukrainie.

Okazuje się, że część najbogatszych Rosjan ma już dość działań prezydenta, który doprowadza ich do ruiny i zabija niewinnych ludzi po obu stronach barykady. Na Facebooku pojawił się nietypowy post Alexandra Konanykhina. Oferuje on spore pieniądze za doprowadzenie do zakończenia prezydentury Władimira Putina.

Nagroda za schwytanie Władimira Putina

- Obiecuję zapłacić 1 000 000 $ oficerowi (oficerom), którzy zgodnie z konstytucyjnym obowiązkiem aresztują Putina jako zbrodniarza wojennego na mocy prawa rosyjskiego i międzynarodowego - napisał na Facebooku rosyjski milioner.

Alexander Konanykhin wprost stwierdza, iż Władimir Putin nie może być nazywany prezydentem Rosji. - Doszedł do władzy w wyniku specjalnej operacji wysadzania bloków mieszkalnych w Rosji, a następnie złamał Konstytucję, eliminując wolne wybory i mordując swoich przeciwników - tłumaczył bogacz w swoim emocjonalnym wpisie, gdzie oferuje nagrodę za aresztowanie prezydenta Rosji.

Rosyjski milioner wskazuje, że chociaż mieszka w Stanach Zjednoczonych, to jego pochodzenie zobowiązuje go "moralnym obowiązkiem" do "ułatwiania denazyfikacji Rosji".

- Będę nadal pomagał Ukrainie w jej heroicznych wysiłkach, by przeciwstawić się atakowi Ordy Putina - dodał na koniec swojego wpisu Alexander Konanykhin.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl: