Andrzej Duda: prognozy Żródło: EastNews

Andrzej Duda powiedział, czego możemy spodziewać się w najbliższe wakacje

28 Kwiecień 2021 Damian WitońDamian Witoń

Prezydent RP Andrzej Duda przekazał Polakom ważne wiadomości dotyczące tego, co może spotkać nas w najbliższych miesiącach. Szczególnie interesujące informacje dotyczą wakacji.

Epidemia koronawirusa wywróciła życie wielu Polaków do góry nogami. Wprowadzone przez rząd obostrzenia odbiły się mocno na wielu branżach gospodarki. Zmieniło się też codzienne życie. Wiele osób z niecierpliwością oczekuje informacji na temat luzowania lockdownu i powrotu do normalności. Prezydent Andrzej Duda udzielił ostatnio wypowiedzi, która z pewnością ich zainteresuje.

Andrzej Duda powiedział, co może czekać nas w najbliższych miesiącach

Wielu Polaków chciałoby już móc żyć tak, jak przed pandemią koronawirusa. Na ich czele stoją ci, którzy działają w branżach najmocniej dotkniętych przez obostrzenia. Andrzej Duda wypowiedział się ostatnio na temat tego, co może czekać nas w najbliższych miesiącach. Jego prognozy są jak najbardziej optymistyczne.

- Liczymy na to, że okres wakacyjny to będzie ten czas, kiedy dojdzie do pokonania pandemii i nawet okres jesienny nie spowoduje kolejnej fali. To oznacza, że będziemy mogli wracać do normalnego funkcjonowania - powiedział prezydent

Andrzej Duda zapewnia, że rząd robi ostatnio wszystko, co może, aby w bezpieczny sposób stopniowo otwierać branże, które zostały pozamykane. Prezydent apeluje o cierpliwość, ponieważ nie można tego zrobić za szybko. Pochopne działanie mogłoby być opłakane w skutkach.

- Dziś wielkim moim dążeniem jest to, by jak najszybciej umożliwić Państwu funkcjonowanie, ale musimy to zrobić w sposób mądry. To musi być proces realizowany powoli - informuje Andrzej Duda

Konferencja prasowa Mateusza MorawieckiegoKonferencja prasowa Mateusza MorawieckiegoCzytaj dalej

Dokładnych informacji na temat tego, jak będzie wyglądało zdejmowanie lockdownu w Polsce możemy spodziewać się już dziś, ponieważ to właśnie na 28 kwietnia zaplanowana jest konferencja prasowa rządu.

Wczoraj pojawiły się pogłoski, że część branż będzie mogła wznowić swoją działalność po majówce. Oczywiście nadal będą obowiązywały pewne zasady bezpieczeństwa, gdyż epidemia jeszcze się nie skończyła.

Dane dotyczące nowych zakażeń jasno pokazują jednak tendencję spadkową. Wczoraj według Ministerstwa Zdrowia mieliśmy 5709 potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem.

Zmarło 460 osób zakażonych patogenem. Jeśli zatem w kolejnych dniach liczby będą jeszcze mniejsze, to być może prognozy Andrzeja Dudy dotyczące wakacji okażą się trafne, czego sobie i Państwu życzymy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Webniusy

Następny artykuł