Goniec.pl > Polityka > Andrzej Duda odpowiedzialny za zwolnienie Jacka Kurskiego z TVP? Prezydent odpowiedział
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.09.2022 08:49

Andrzej Duda odpowiedzialny za zwolnienie Jacka Kurskiego z TVP? Prezydent odpowiedział

andrzej duda jarosław kaczyński
Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda w wywiadzie dla "Wprost" skomentował odejście Jacka Kurskiego z TVP. W pewien sposób można to poczytywać za sukces prezydenta, który do prezesa telewizji publicznej miał wiele zastrzeżeń. Jak się okazało, miał jednak nie przyłożyć do tej zmiany nawet palca.

- Za chwilę wyjdzie na to, że odpowiadam jeszcze za gradobicie i koklusz - żartował w wywiadzie prezydent.

Andrzej Duda odpowiedzialny za zwolnienie Jacka Kurskiego z TVP? Prezydent odpowiedział

Andrzej Duda i Jacek Kurski z pewnością nie byli najbliższymi przyjaciółmi. Wielokrotnie prezydent miał skarżyć się na prezesa, że ten nie chroni jego i małżonki w "Wiadomościach" TVP, które m.in. właśnie takiej ochronie miały służyć, według przedstawicieli rządu.

Ostatnio jednak Jacek Kurski został nagle odwołany ze stanowiska. Podczas wywiadu z "Wprost" prezydent powiedział, że nie miał z tym nic wspólnego i nie jest za to odpowiedzialny. Jednocześnie starał się bardzo wymijająco odpowiadać na to, czy zmiana na fotelu prezesa była w jakikolwiek sposób dobra. Trochę pochylał się nad publicznością, a trochę stwierdzał, że będzie teraz lepiej.

- Nie będę się wypowiadał w tej sprawie, widzowie to ocenią. Zobaczymy, jak teraz będzie funkcjonowała telewizja publiczna. Zawsze bardzo zależało mi na ośrodkach regionalnych TVP i Polskiego Radia, które zajmują się tematami bliskimi lokalnym społecznościom, by dobrze prosperowały, by wzmocniono je finansowo i pracowali w nich dobrzy dziennikarze - twierdził Andrzej Duda.

Gdyby tak rzeczywiście było, to w TVP nie pracowałoby tak wielu naprawdę kiepskich dziennikarzy. Wydaje się jednak, że głowie państwa nieszczególnie to przeszkadza.

- Różne były żarty z Jacka Kurskiego, ale fakty są takie, że dzięki niemu można dziś obejrzeć na otwartej antenie wiele interesujących relacji sportowych. Niektórzy kpili, że lansuje disco-polo, Zenka Martyniuka, ale przecież ta muzyka ma wielu fanów w Polsce i wielu widzów było zadowolonych - przekonywał prezydent.

Jednocześnie zaznaczył, że Jacka Kurskiego można było lubić lub nie i że jest to zupełnie naturalne. Politycznie utkana wypowiedź doskonale wymijała temat konfliktów między Dudą a byłym już prezesem TVP.

- Ja słyszałem zapewnienie nowego prezesa TVP, że będzie chciał wprowadzić więcej tzw. wysokiej kultury, także w tym aspekcie muzycznym. By inny widz, o innych preferencjach, też mógł znaleźć coś dla siebie w tym repertuarze. Z zainteresowaniem popatrzę, jak to będzie funkcjonowało - zakończył temat.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Wprost.pl