Goniec.pl > Polityka > Andrzej Duda cieszy się ze zwycięstwa polskich siatkarzy
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 13:58

Andrzej Duda cieszy się ze zwycięstwa polskich siatkarzy

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Goniec.pl

Andrzej Duda nigdy nie ukrywał, że jest fanem sportu. Prezydent sam uprawia narciarstwo, a dodatkowo z ciekawością śledzi poczynania polskich drużyn na arenie krajowej i międzynarodowej. Wczorajszy sukces naszych siatkarzy poruszył głowę państwa.

Andrzej Duda poinformował o wielkim zwycięstwie polskich siatkarzy

Prezydent Duda na swoim Twitterze komentuje nie tylko scenę polityczną, ale również ważne społecznie wydarzenia w kraju. Wczoraj prezydent poinformował Polaków wielki sukcesie siatkarzy z Kędzierzyna-Koźle, którzy rozegrali finałowy mecz Ligi Mistrzów i pokonali włoski Itas Trentino 3:1.

- Brawo! Siatkarze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonali w finale Ligi Mistrzów Itas Trentino 3:1 i zostali Mistrzem LM! Gratulacje! Dziękujemy! Symboliczny, piękny sukces polskiej drużyny ze Śląska w przeddzień 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Duma - napisał Andrzej Duda na swoim Twitterze.

Andrzej Duda nie tylko przekazał radosne wiadomości o wygranej polskiej drużyny, ale również przy okazji przypomniał o ważnej historycznej rocznicy. Wygrany mecz odbył się bowiem dzień przed obchodami setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

[EMBED-245]

Wystąpienie zbrojne, o którym wspomniał prezydent, jest jednym z pięciu wygranych przez Polaków. Powstanie rozpoczęło się w nocy z 2/3 maja i trwało do 5 lipca 1921 roku, a jego celem było przyłączenie Górnego Śląska do Polski.

Wpis prezydenta wywołał ogromne poruszenie wśród Polaków, a pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wielu z internautów wskazało, że prezydent powinien zająć się ważniejszymi sprawami, niż informowaniem Polaków o sukcesach krajowych sportowców.

- Pierwszy w historii świata komentator sportowy wybrany w wyborach powszechnych - napisał jeden z użytkowników Twittera.

- Andrzej Duda. Profesjonalny kibic sportowy, amatorsko polityk - żartował kolejny.

- Prezydent jaki aktywny ostatnio. Siedzi przed TV i komentuje wydarzenia sportowe. Ciężka praca - dodała inna internautka.

[EMBED-656]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: Andrzej Duda