Goniec.pl
Andrzej Duda zapewnia wyborców, że jest "normalny"

(zdj. ilustracyjne) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda bez tajemnic o 14. emeryturze. Przy okazji stawia sprawę jasno: "Jestem normalny"

5 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Andrzej Duda postawił sobie za cel udowodnienie, że komik na fotelu prezydenta to nie tylko domena Ukrainy. - Jestem, proszę państwa, normalny - przekonuje prezydent RP i sam fakt, że trzeba powiedzieć to głośno, jest zapaloną lampką ostrzegawczą. Poszło o pieniądze dla emerytów.

Andrzej Duda zazwyczaj w wakacje zachwycał bohaterską postawą wobec swojej żony i dmuchał jej ponton w Juracie. W tym roku stało się jednak inaczej i prezydent RP przyjemności odłożył na później.

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Ofiarą jest 6-letnie dziecko

Pomorskie: Śmiertelny wypadek w gminie Czarne. Nie żyje 6-letnie dziecko

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Duda pozazdrościł popularności Wołodymyrowi Zełenskiemu i sam również chce zostać komikiem? Tego, co kryje się w głowie prezydenta, nie zna nikt, ale snuć można domysły, że głowa polskiego państwa testuje niektóre kwestie do swojego stand-up'u.

Andrzej Duda skomentował 14. emeryturę i zapewnił, że "jest normalny"

Andrzej Duda dotarł do punktu swojej kariery politycznej, gdzie musi zapewniać, że jego decyzje zapadają w oparciu o przekonanie, że "jest normalny". Prezydent RP postanowił skomentować kontrowersje dotyczące powtarzających się zarzutów o rozdawnictwo obecnej władzy, które spłacać będą kolejne pokolenia Polaków.

Andrzej Duda podobnie, jak niedawno Jarosław Kaczyński pochwalił się (nie)znajomością ekonomii. Wydaje się, że główny bankier PiS pełniący funkcję premiera rządu będzie miał na korepetycjach dodatkowego ucznia.

- Dziennikarze dopytywali mnie, dlaczego, jak widzę taką presję inflacyjną, zgodziłem się na podpisanie ustawy o 14. emeryturze. No, bo jestem - proszę państwa - normalny - oświadczył wyraźnie dumny Andrzej Duda.

Ceny wszystkie rosną, a lekiem ma być więcej pieniędzy

Niedawno część rolników alarmowała, iż cena pomidorów może osiągnąć nawet 60 złotych za kilogram, ale Andrzej Duda w myśl absurdalnych tez prezesa PiS przekonuje, że sposobem na inflację będzie: pompowanie większej ilości pieniędzy na rynek.

Jeśli ktoś kiedykolwiek żałował, że uciekł z lekcji z ważnym materiałem do przerobienia, to pewne jest, iż Andrzej Duda poszedł na prawo z misją "typowego humanisty", czyli... "nie lubię matematyki".

Jarosław Kaczyński przekonywał, że długi nie są straszne, a Andrzej Duda wyjaśnia, że obawy o 14. emeryturę są bezpodstawne. - Mam pełną świadomość, że emerytury zżera inflacja, że tym ludziom potrzeba wsparcia w pierwszej kolejności. Ta 14. emerytura to może być dla nich ratunek - dodał Andrzej Duda.

Prezydent RP nie dosłyszał jednak, że polityka to zabawa długodystansowa i za decyzje z dziś trzeba będzie zapłacić pojutrze. Nie zawsze to co, daje najwięcej głosów w wyborach będzie służyło państwu w perspektywie lat. Być może jednak, Andrzej Duda, wychodzi z założenia, iż Polacy uwielbiają komedię i żyją w duchu żartu wyborczego "nikt ci tyle nie da, co ja ci obiecam".

Nie ulega wątpliwości, że pomoc seniorom - szczególnie tym otrzymującym najniższe emerytury - jest kluczowym zadaniem władzy. Nie należy jednak tego robić krótkowzrocznie, a jest to kluczowa wada wykryta w Prawie i Sprawiedliwości i nie potrzeba do tego okulisty.

Rząd opublikował projekt centralnego rejestru emerytalnych oszczędności

Rząd opublikował projekt centralnego rejestru emerytalnych oszczędności. Będą sprawdzać, ile odłożyłeś na prywatnym koncie?

CZYTAJ DALEJ

Emeryci nie muszą się martwić. Im też będzie żyć się lepiej

Pierwsze lepsze wydanie "Wiadomości" TVP zamyka usta niedowiarkom i udowadnia, że w Polsce żyje się lepiej, a na pewno już lepiej niż na zgniłym Zachodzie. PiS zapewnia, że dba o swoich obywateli, a emeryci mieli "szczęście" znalezienia się w tym szacownym gronie.

Andrzej Duda im o tym przypomniał. - Chcę podzielić się tym, co uważam za ważne. Kiedy byłem tutaj u państwa w lutym 2015 roku, rozmawialiśmy o sprawach, które były ważne, a dzisiaj odeszły do historii. Rozmawialiśmy o wieku emerytalnym, który musiał zostać obniżony o wsparciu dla rodzin. Rodziny miały wtedy trudno, wielu młodych ludzi musiało wyjeżdżać za granicę - mówił podczas spotkania z mieszkańcami powiatu lipskiego na Mazowszu Andrzej Duda.

Prezydent podkreślał jednak, że - jakby ktoś miał wątpliwości - on też się myli. - Można się było spodziewać, że przy tak dużym wydatkowaniu środków finansowych do rąk przedsiębiorców, (...) przy sytuacji związanej z wzrostem cen paliw i energii, niestety spirala inflacyjna również będzie ogromna i uderzy w nas wszystkich. Niestety nie przewidywałem tego. Miałem nadzieję, że będziemy nadal rozwijać się znakomicie - wyznał Andrzej Duda, zdradzając zgromadzonym, że mimo konieczności stąpania twardo po ziemi w czasie kierowania Polską, nie zniknęła w nim dusza marzyciela i optymisty.

- Proszę, abyście byli spokojni. Działamy na co dzień i czuwamy. Czynimy wszystko, aby zminimalizować presję inflacyjną - dodał prezydent, uspokajając wszystkich zaniepokojonych. Trzeba przyznać, że takie wyznanie z ust osoby mającej potrzebę zapewnianiu o swojej "normalności" nie brzmi, jak słowa, które są w stanie uspokoić ludzi z obawą patrzących na najbliższe miesiące.

Mateusz Morawiecki Podcast: co premier chce przekazać Polakom?

Posłuchaliśmy podcastu Morawieckiego, żebyście wy nie musieli. Trudno uwierzyć, co wygaduje premier

Mateusz Morawiecki ma podcast i posłuchaliśmy go, żebyście wy nie musieli. - Polska królestwem bezrobocia i umów śmieciowych - powiedział szef polskiego rządu w jednym z pierwszych odcinków w 2022 r. Słuchając kolejnych zdań padających z ust premiera Morawieckiego trudno oprzeć się wrażeniu, że osoba odpowiedzialna za narrację w stosunku do rządu i PiS w "Wiadomościach" TVP otrzymała zlecenie również na tę produkcję. Oto kilka słów Mateusza Morawieckiego z podcastu, z którymi warto się zapoznać. Niektóre cytaty niezwykle źle się zestarzały.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Australia: Nie żyje 5-letni chłopiec. Dziecko utonęło w samochodzie porwanym przez powódź

Wiadomości

Australia: Nie żyje 5-letni chłopiec. Dziecko utonęło w samochodzie porwanym przez powódź

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Donalda Tuska o znanym polityku. "Będzie raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał"

Wiadomości

Mocne słowa Donalda Tuska o Jarosławie Gowinie. "Będzie raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał"

Czytaj więcej >
Mazowieckie: Pożar na terenie ośrodka wypoczynkowego w Sobolewie. W płomieniach stanął bus

Wiadomości

Mazowieckie: Pożar na terenie ośrodka wypoczynkowego w Sobolewie. W płomieniach stanął bus

Czytaj więcej >
Zaginął polityk Lewicy Jakub Bocheński. Bliscy i partyjni koledzy apelują o pomoc w poszukiwaniach

Wiadomości

Zaginął polityk Lewicy Jakub Bocheński. Bliscy i partyjni koledzy apelują o pomoc w poszukiwaniach

Czytaj więcej >
Przyczyna śmierci królowej Elżbiety II nie będzie już tajemnicą. Wszystko przez szkockie prawo

Wiadomości

Przyczyna śmierci królowej Elżbiety II nie będzie już tajemnicą. Wszystko przez szkockie prawo

Czytaj więcej >
Z ostatniej chwili czerwone

Wiadomości

Dąbrowa Białostocka: Wyciek gazu po uszkodzeniu rury. Ewakuowano 80 osób

Czytaj więcej >