Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Prezydent

Prezydent

Dorota Gawryluk
17.06.2024 14:28 Dorota Gawryluk i jej start w wyborach. Polsat wydał oświadczenie

Telewizja Polsat właśnie odniosła się do pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich. W oficjalnym dokumencie stwierdzono, że spółka ”nie bierze udziału w jakiejkolwiek kampanii”. Wiadomo już, co ze startem w wyborach dziennikarki Doroty Gawryluk.

Andrzej Duda
03.06.2024 17:26 Nagłe odejście od prezydenta Andrzeja Dudy. Powody zostały ujawnione

Jakub Szymczuk powiadomił w mediach społecznościowych o rezygnacji z funkcji fotografa prezydenta Andrzeja Dudy. Pracę rozpoczął w październiku 2017 roku, kiedy zastąpił Andrzeja Hrechorowicza. Wyjaśnił także, co stało za jego decyzją. ”Czułem, że muszę iść dalej” – napisał.

Kaczyński Kwaśniewski
01.06.2024 10:33 Kwaśniewski zdradził, co usłyszał od śp. Lecha Kaczyńskiego. Zaskoczył go pytaniem

Aleksander Kwaśniewski udzielił kolejnego wywiadu, tym razem “Gazecie Wyborczej”. Były przywódca RP opowiedział w nim o początkach swojej publicznej działalności oraz późniejszej prezydenturze. Podczas rozmowy wyjawił także pewną ciekawostkę na temat spotkania z Lechem Kaczyńskim. Gdy dochodziło do przekazywania władzy, następca zwrócił się do niego z zaskakującym pytaniem.

Andrzej Duda, samolot
13.05.2024 16:09 Awaria samolotu z Andrzejem Dudą na pokładzie. Doszło do usterki

Awaria samolotu Andrzeja Dudy. Prezydent podczas lotu do Kataru otrzymał informację o “drobnej usterce”. Konieczny był powrót na lotnisko w Warszawie. Dalszy lot samolotem nie był możliwy.

policja, pałac prezydencki
15.04.2024 18:43 Incydent przed Pałacem Prezydenckim. Funkcjonariusze SOP gasili pożar

Incydent przed Pałacem Prezydenckim. Przechodzący mężczyzna podpalił na chodniku plecak. Akcję gaśniczą przeprowadzili funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Mężczyzna został zatrzymany, chociaż po podłożeniu ognia usiłował uciec.

andrzej duda
07.02.2024 19:55 Andrzej Duda zaliczył wpadkę. Sytuację uwieczniły kamery

Andrzej Duda wizytuje w Afryce Wschodniej. We wtorek 6 lutego pojawił się w Centrum Szkoleń Strażackich i Ratunkowych w Kenii. Tam odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy. Nie obyło się bez wpadki. Nagranie błyskawicznie obiegło sieć.

andrzej duda prezydent screen dzieci
02.02.2024 15:51 Polski nauczyciel straszy uczniów Andrzejem Dudą. „Będziecie bełkotać jak ten gość”

Pracujący w Bangkoku nauczyciel z Polski znalazł dość osobliwy sposób na zachęcenie młodzieży do nauki. Jego uczniowie w ostatnim czasie mieli nie odrabiać prac domowych, dlatego Mateusz Biskup postanowił im pokazać, czym kończy się ich zaniedbywanie. W tym celu posłużył mu Andrzej Duda, a dokładnie jego niezbyt udana wypowiedź. Nagranie z tajlandzkiej szkoły rozpalił internautów. 

andrzej duda prezydent podpis długopis wpis
04.01.2024 21:42 „Pikantny” wpis na oficjalnym profilu prezydenta Polski. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom

Na profilu Andrzeja Dudy pojawił się w czwartek wieczorem zaskakujący, a także dramatyczny w wydźwięku wpis. Hasło: „co to znaczy 'mieć jaja’” znalazło się na koncie prezydenta. Wpis został szybko usunięty. Jego przesłania pozostaje tajemnicą.

flaga i godło polski
07.11.2023 11:07 Nowa polska flaga i godło na koniec kadencji? Dokumenty już na biurku prezydenta

Do działającego przy Kancelarii Prezydenta Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej i Listów wpłynęła petycja w sprawie zmodyfikowania państwowego godła oraz flagi. Jest to kolejna w ostatnich latach próba podejmowania podobnych działań. Choć heraldycy sygnalizują potrzebę zmian od lat, na razie nie udało się ich zrealizować.

Andrzej Duda
06.11.2023 20:06 Orędzie prezydenta. Wiemy już, komu Andrzej Duda powierzył misję tworzenia nowego rządu

Prezydent Andrzej Duda wygłosił w poniedziałek 6 listopada wieczorem specjalne orędzie do narodu. Przekazał w nim swoją decyzję, dotyczącą powołania nowego rządu. Prezydent wskazał, komu powierzy tę misję.

Jacek Karnowski
18.10.2023 16:29 Prezydent Sopotu dotrzymał obietnicy wyborczej "Za głosy będą włosy"

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski nie rzuca słów na wiatr. Polityk jak obiecał, tak zrobił. Karnowski, który startował do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej, zapowiadał przed wyborami, że po odsunięciu PiS-u od władzy zetnie swoje długie włosy. Teraz dotrzymał słowa. Strzyżenie odbyło się publicznie.

Andrzej Duda Agata Duda
16.10.2023 07:39 Kiedy wybory na prezydenta RP? Przepisy są jednoznaczne

Wybory 2023 zostały zakończone, ale już niedługo czeka nas kolejne głosowanie. Kiedy wybory na prezydenta RP? Andrzej Duda wybrany został na głowę państwa w 2020 roku i nie ma możliwości, aby stanął do walki o głosy po raz trzeci ze względu na przepisy.

Andrzej Duda w dzieciństwie
29.09.2023 12:55 Dziś zna go cała Polska. Poznajecie chłopca ze zdjęcia?

Rozpoznajesz chłopca na zdjęciu? Ten słodki malec dzieciństwo ma już dawno za sobą, a dziś znany jest w domach wszystkich Polaków. Niestety, wzbudza uznanie tylko wśród części społeczeństwa. Zdołasz odgadnąć, kto tak rozkosznie zerka z fotografii? Podpowiadamy. 

Andrzej Duda
04.09.2023 15:34 Ustawa o opiece geriatrycznej. Jest podpis prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek 4 września ustawę o szczególnej opiece geriatrycznej. Akt ten określa cele, organizację i zasady funkcjonowania szczególnych form geriatrycznej opieki zdrowotnej nad osobami, które ukończyły 75 lat. - Wierzę w to, że będzie to nowa jakość w polskiej ochronie zdrowia - mówił Andrzej Duda.

Andrzej Duda
03.09.2023 19:09 Kancelaria Prezydenta poszalała na zakupach. Bajoński rachunek za... ryby

Prezydenckie stoły niedługo będą się uginać od smakołyków. Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta złożyło zamówienie na ok. 9 ton ryb i owoców morza, które ma być warte 619 tys. zł.

Pilne Goniec
02.08.2023 15:39 Co dalej z lex Tusk? Andrzej Duda właśnie zdecydował

Prezydent Andrzej Duda podjął właśnie decyzję ws. nowelizacji ustawy o komisji do zbadania wpływów Rosji na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022. Co postanowiła głowa państwa? 

Andrzej Duda, Mariusz Kamiński
08.06.2023 17:44 Kontrowersyjna zmiana definicji prezydenckiego prawa łaski. W tle sprawa Mariusza Kamińskiego

Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że prezydent może zastosować prawo łaski na każdym etapie postępowania. Tym samym zalegalizował decyzję Andrzeja Dudy z 2015 roku o ułaskawieniu byłych szefów CBA Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. “Zaktualizowana” definicja pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej prezydenta.

wysypisko śmieci
07.06.2023 13:17 Niemieckie śmieci trafią do Polski? Mieszkańcy Świnoujścia zaniepokojeni

Spalarnia śmieci, która miałaby utylizować także niemieckie śmieci – taki pomysł pojawił się na spotkaniu z niemieckimi samorządowcami w Świnoujściu. Projekt budzi niemałe kontrowersje wśród mieszkańców i lokalnej społeczności. 

Andrzej Duda
01.06.2023 14:07 Andrzej Duda dostaje kolejne rezygnacje. Nie chcą z nim pracować przez Lex Tusk

Andrzej Duda traci współpracowników. Po Jakubie Chełstowskim, na ręce prezydent dotarły dwie kolejne rezygnacje. - Dumy tej już niestety nie czuję - napisał Konrad Gwóźdź. Równie mocnych i jednoznacznych słów użył Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Andrzej Duda
31.05.2023 14:57 Pierwsza rezygnacja u Andrzeja Dudy po podpisaniu lex Tusk, mocne słowa. "Odrodzenie się brudnych metod politycznych"

Andrzej Duda zbiera żniwo swojej decyzji o podpisaniu lex Tusk. Marszałek województwa śląskiego poinformował, że rezygnuje z członkostwa w radzie przy prezydencie RP. Już w pierwszym zdaniu dokumentu jasno wskazał, że jest to “wyraz protestu”. Padły mocne słowa, w tym zarzut, że to “odrodzenie się brudnych metod politycznych”.

None
02.03.2023 21:03 Jakie wykształcenie ma Andrzej Duda? Duże zaskoczenie

Każdy wie, że Andrzej Duda studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak wiele faktów dotyczących edukacji naszego prezydenta umknęło uwadze nawet jego największym zwolennikom. Mało kto wie, że obecna głowa państwa nie zdała bardzo ważnego egzaminu.

None
25.02.2023 22:15 W takich warunkach od roku mieszka Wołodymyr Zełenski. Nagranie obiegło świat

Wołodymyr Zełenski zaprosił ukraińskiego dziennikarza do swojego mieszkania, w którym żyje od czasu wybuchu wojny. Nagranie z odwiedzin opublikował na Twitterze Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Internauci nie kryli zaskoczenia warunkami, w jakich funkcjonuje na co dzień prezydent Ukrainy.

Andrzej Duda mówił m.in. o determinacji Ukraińców
23.02.2023 21:48 Andrzej Duda wygłosił orędzie. "Ukraina musi zwyciężyć"

Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu polskiego w przeddzień pierwszej rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę. W swoim wystąpieniu prezydent przypominał ostatnie chwile, które spędził z Wołodymyrem Zełeńskim w Kijowie na kilka godzin przed wojną, dzielnym narodzie ukraińskim, zaangażowaniu USA oraz bezpieczeństwie Polski. - Ukraina musi zwyciężyć! - przekonywał Andrzej Duda. 

Jakub Kumoch
12.01.2023 15:15 Jakub Kumoch, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, składa rezygnację. "Musiałem dokonać wyboru"

Jakub Kumoch złożył oficjalną rezygnację z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP i Szefa Biura Polityki Międzynarodowej. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. W uzasadnieniu dyplomata powołał się na trudne do pogodzenia obowiązki funkcjonariusza państwowego z tymi, które wynikają z roli ojca i męża.

TVNProFortniteGamer
09.01.2023 14:19 "Fakty" TVN z zadziwiającym zakończeniem. To nie spodoba się Andrzejowi Dudzie

W ostatnią niedzielę wieczorne wydanie Faktów TVN zakończyło się nad wyraz niestandardowo. Prowadzący program Piotr Marciniak pożegnał widzów, parodiując słowa prezydenta Andrzeja Dudy.

dudazbrod
01.01.2023 20:15 Dopiero Nowy Rok, a Andrzej Duda już wkurzył Polaków. "Wsadź je sobie tam, gdzie Słońce nie dochodzi"

Para prezydencka pod naporem nieprzychylnych komentarzy w serwisach społecznościowych. Po wygłoszeniu tradycyjnego orędzia noworocznego, na pięć minut przed północą, Andrzej Duda i Agata Duda zamieścili w serwisie Twitter życzenia dla rodaków. Ich radosna noworoczna atmosfera została zaburzona przez falę krytyki internautów.

Pałac Prezydencki
29.12.2022 08:58 Kto kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta? Polacy nie mają wątpliwości

Choć wybory prezydenckie dopiero w 2025 roku, już trwają spekulacje kto powalczy o najważniejszy urząd w Polsce. Który polityk obozu rządzącego może powalczyć o fotel następcy Andrzeja Dudy? Ankietowani w sondażu Super Expressu wskazali, że najlepszym kandydatem Zjednoczonej Prawicy w tych wyborach będzie ich zdaniem Mateusz Morawiecki.

kaczynscyzbrod
26.12.2022 09:29 Prawda o małżeństwie Lecha i Marii Kaczyńskich wyszła na jaw po latach. Tak do niej mówił

Zmarła para prezydencka miała reputację zgodnego i kochającego się małżeństwa. Mimo tego rzadko okazywali sobie czułość w zasięgu kamer i mediów. Dopiero po latach okazało się, jak Lech Kaczyński zwracał się do swojej żony Marii.

  • 1
  • 2