Goniec.pl

Screen programu Tłit, prod. Wirtualna Polska

Aleksander Kwaśniewski ucina plotki o żonie. "Nie pójdzie do polityki"

11 Maja 2022

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Jolanta Kwaśniewska w końcu wejdzie do polskiej polityki? W programie Tłit Wirtualnej Polski zapytano o to jej męża. Aleksander Kwaśniewski nie ma jednak dobrych wiadomości dla fanów tego rozwiązania i stanowczo zaprzecza podobnym doniesieniom.

Za każdym razem, gdy Jolanta Kwaśniewska pojawia się na jakimś dużym wydarzeniu, wiele osób w Polsce natychmiast podnosi głosy o tym, jakoby żona byłego prezydenta miała z przytupem wkroczyć do polityki.

Jolanta Kwaśniewska zajmie się polityką?

Część osób bardzo na to liczy, zapewne znaleźliby się i tacy, którzy byliby przeciwni temu rozwiązaniu, jednak wszystko wskazuje na to, że swoich zwolenników Jolanta Kwaśniewska ma o wiele więcej, niż przeciwników.

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego zawsze była ceniona nie tylko za świetny gust i nienaganne maniery, ale również za trzeźwość umysłu i charyzmę, którą widać w jej wystąpieniach.

I to właśnie w tym Aleksander Kwaśniewski upatruje źródła plotek, które co jakiś czas pojawiają się o jej żonie. Były prezydent stanowczo jednak twierdzi, że jego żona do polityki wcale się nie wybiera i ucina spekulacje w tym temacie.

Aleksander Kwaśniewski zaprzecza plotkom

- Moja żona polityką jako taką nigdy się nie zajmowała. Zajmowała się działalnością charytatywną, społeczną, dzisiaj to kontynuuje, jej fundacja jest niezwykle zaangażowana w kwestię uchodźców, relokacji i pomocy dla uchodźców [...] To jest jej żywioł, to jest to, co ona robi bardzo dobrze, i z moich rozmów, a mam przecież codzienny kontakt z tą wspaniałą kobietą, wynika, że ona do polityki nie pójdzie - stwierdził Kwaśniewski w programie Tłit.

Dalej Aleksander Kwaśniewski zauważył, że dzisiejsza polityka jest oparta na konflikcie, na bójce codziennej i na obrażaniu i dehumanizowaniu oponentów, co zupełnie nie wpasowuje się w zainteresowania i działalność jego małżonki.

Na koniec krótkiej rozmowy były prezydent przyznał również, że z tego co wie, obecna pierwsza dama, Agata Duda, nigdy nie proponowała żadnej współpracy jego żonie - a takie plotki również się pojawiały.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kim Dzong Un napisał list do Władimira Putina. Twierdzi, że Rosjanie uratowali "los ludzkości"

  • PiS znów wygrywa w sondażu wyborczym, ale partia Kaczyńskiego zalicza spadek. Prezes musi być czujny

  • Matura chemia 2022 wyniki. Odpowiedzi do matury z chemii

Źródło: WP

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]