Goniec.pl > Polityka > Aleksander Kwaśniewski ucina plotki o żonie. "Nie pójdzie do polityki"
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 11.05.2022 12:35

Aleksander Kwaśniewski ucina plotki o żonie. "Nie pójdzie do polityki"

Aleksander Kwaśniewski
Screen programu Tłit, prod. Wirtualna Polska

Jolanta Kwaśniewska w końcu wejdzie do polskiej polityki? W programie Tłit Wirtualnej Polski zapytano o to jej męża. Aleksander Kwaśniewski nie ma jednak dobrych wiadomości dla fanów tego rozwiązania i stanowczo zaprzecza podobnym doniesieniom.

Za każdym razem, gdy Jolanta Kwaśniewska pojawia się na jakimś dużym wydarzeniu, wiele osób w Polsce natychmiast podnosi głosy o tym, jakoby żona byłego prezydenta miała z przytupem wkroczyć do polityki.

Jolanta Kwaśniewska zajmie się polityką?

Część osób bardzo na to liczy, zapewne znaleźliby się i tacy, którzy byliby przeciwni temu rozwiązaniu, jednak wszystko wskazuje na to, że swoich zwolenników Jolanta Kwaśniewska ma o wiele więcej, niż przeciwników.

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego zawsze była ceniona nie tylko za świetny gust i nienaganne maniery, ale również za trzeźwość umysłu i charyzmę, którą widać w jej wystąpieniach.

I to właśnie w tym Aleksander Kwaśniewski upatruje źródła plotek, które co jakiś czas pojawiają się o jej żonie. Były prezydent stanowczo jednak twierdzi, że jego żona do polityki wcale się nie wybiera i ucina spekulacje w tym temacie.

Aleksander Kwaśniewski zaprzecza plotkom

- Moja żona polityką jako taką nigdy się nie zajmowała. Zajmowała się działalnością charytatywną, społeczną, dzisiaj to kontynuuje, jej fundacja jest niezwykle zaangażowana w kwestię uchodźców, relokacji i pomocy dla uchodźców [...] To jest jej żywioł, to jest to, co ona robi bardzo dobrze, i z moich rozmów, a mam przecież codzienny kontakt z tą wspaniałą kobietą, wynika, że ona do polityki nie pójdzie - stwierdził Kwaśniewski w programie Tłit.

Dalej Aleksander Kwaśniewski zauważył, że dzisiejsza polityka jest oparta na konflikcie, na bójce codziennej i na obrażaniu i dehumanizowaniu oponentów, co zupełnie nie wpasowuje się w zainteresowania i działalność jego małżonki.

Na koniec krótkiej rozmowy były prezydent przyznał również, że z tego co wie, obecna pierwsza dama, Agata Duda, nigdy nie proponowała żadnej współpracy jego żonie - a takie plotki również się pojawiały.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: WP