szczepienia: majówka Żródło: Piotr Molecki/East News

Akcja "Zaszczep się na majówkę" wzbudziła ogromne zainteresowanie Polaków

1 Maj 2021 Damian WitońDamian Witoń

Szczepienia w ramach rządowej akcji "Zaszczep się na majówkę" wzbudziły ogromne zainteresowanie. Niektórzy przyszli pod punktem szczepień już na kilka godzin przed ich otwarciem, aby ustawić się w pierwszych miejscach kolejki.

W ramach akcji "Zaszczep się na majówkę" wszystkie osoby, które mają aktywne e-skierowanie, mogą przyjąć preparat firmy Johnson & Johnson w mobilnych punktach szczepień, bez wcześniejszego umawiania się. Okazało się jednak, że zainteresowanie akcją jest tak ogromne, że wcale nie jest tak łatwo dostać się na szczepienie. W kilku największych miastach Polski utworzyły się ogromne kolejki. Niektórzy zaczęli ustawiać się już w nocy, zabierając ze sobą śpiwory.

Tysiące Polaków w kolejkach do punktów szczepień

Zainteresowanie Polaków akcją "Zaszczep się na majówkę" przeszło najśmielsze oczekiwania. Kolejki do mobilnych punktów szczepień zaczęły się ustawiać już dziś w nocy. Niektóre osoby zabierały ze sobą śpiwory, aby w możliwie jak największy sposób zminimalizować niewygody związane z oczekiwaniami.

Na rynku w Krakowie kolejka ciągnie się długimi metrami. W kulminacyjnym momencie na szczepienie oczekiwało aż 1000 osób. Bardzo dużo osób chce zaszczepić się również w punktach rozmieszczonych w Warszawie i w Gdyni. Niektórzy obawiają się, że zabraknie dla nich szczepionek. Wojewoda mazowiecki obiecuje jednak, że odpowiednie organy zrobią, co mogą, aby każdy miał okazję się zaszczepić.

- Mamy 2,5 tys. szczepionek w ramach akcji promocyjnej, ale będziemy stawać na głowie, aby zaszczepić wszystkich chętnych - powiedział Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki

Policja starła się z kibicami we Wrocławiu. W stronę funkcjonariuszy poleciały materiały pirotechnicznePolicja starła się z kibicami we Wrocławiu. W stronę funkcjonariuszy poleciały materiały pirotechniczneCzytaj dalej

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wyraził swoją nadzieję na to, że akcja "Zaszczep się na majówkę" zachęci osoby, które były wcześniej sceptycznie nastawione do szczepień i zmieni ich zdanie.

- Mam nadzieję, że dzisiejsza akcja przekona nieprzekonanych, że warto się szczepić. Jak widzimy, odzew jest ogromny - powiedział Łukasz Kmita.

- Ci, którzy przyszli, mówią, że są zadowoleni, cieszą się, że będą mogli się zaszczepić. Nie przeszkadza im chłód ani to, że przez moment padał deszcz - dodał.

Władze uspokajają osoby, które dziś nie zdążą się zaszczepić, że akcja potrwa jeszcze dwa dni. Nie powinno być również obaw o to, że zabraknie szczepionek, gdyż ewentualne niedobory mają być na bieżąco uzupełniane.

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że stacjonarne punkty szczepień znajdują się w każdym województwie. Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na Twitterze mapkę Polski z ich dokładnymi lokalizacjami. Zamieszczamy ją poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia, Twitter

Następny artykuł