Goniec.pl
Adam Niedzielski maseczki

Piotr Molecki/East News

Adam Niedzielski przyznał, że noszenie maseczek zostanie z nami na dłużej

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Adam Niedzielski w rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem z Wirtualnej Polski zdradził nieco szczegółów dotyczących znoszenia obostrzeń. Minister przyznał, że jedno z nich nie zostanie zmienione, a zostanie z nami na dłużej. Chodzi o noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Podał też kilka kluczowych dat.

Już od dziś kolejna zmiana w obostrzeniach - swoją działalność wznawiają kina, teatry i filharmonie. Kolejne restrykcje zostaną też zniesione 28 maja. Tylko jeden z nakazów będzie nam towarzyszyć jeszcze przez dłuższy czas.

Adam Niedzielski: „Jednego tylko nie ruszymy”

Szef resortu zdrowia w rozmowie z Wirtualną Polską poinformował, że już na przełomie maja i czerwca będzie można spodziewać się kolejnej konferencji związanej z dalszym planem znoszenia obostrzeń. Wizja tego, co stanie się po 5 czerwca jest dość optymistyczna.

Adam Niedzielski powiedział, że jeśli po 5 czerwca sytuacja epidemiczna w Polsce się nie pogorszy, to restrykcje będą znoszone w tych przypadkach, gdzie są jeszcze najbardziej ograniczone. Nie wyjawił jednak, jakich branż czy przepisów może dotyczyć.

Minister zdrowia nie ma zamiaru jednak zmieniać jednego z obostrzeń. Chodzi o maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, a więc w miejscach, gdzie utrzymanie społecznego zalecanego dystansu 1,5 m jest dość trudne. Maseczki pozostaną też tam, gdzie zachowanie odległości nie jest możliwe, ale polityk nie doprecyzował swoich słów.

Minister Adam Niedzielski w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział również, że nie ma zamiaru ustępować ze stanowiska. Zabrał też głos odnośnie zaplanowanej profilaktyki osób w wieku powyżej 40. roku życia. Mają też zostać zniesione limity w dostępie do specjalistów.

Każda osoba powyżej 40. roku życia otrzyma swojego rodzaju bon zdrowotny opiewający na kwotę 100 zł. Obejmuje badania takie jak testy krwi, moczu, pomiary pracy serca oraz wskaźnik BMI.

Przypomnijmy, że od dziś zostały zniesione kolejne restrykcje: otwierają się kina, teatry i filharmonie. Niektóre z kin jednak postanowiły jeszcze tydzień wstrzymać się z funkcjonowaniem. W obiektach obowiązuje zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu 1,5 m oraz obłożenie 50% widowni.

Z kolei od 28 maja wraca gastronomia wewnętrzna z obłożeniem 50% stolików, imprezy okolicznościowe na zewnątrz z limitem 50 osób nieobejmującym osób zaszczepionych dwiema dawkami, otwarte zostaną baseny i obiekty sportowe również z limitem 50% osób oraz siłownie, kluby fitness i solaria. W tych trzech ostatnich będzie obowiązywać limit jednej osoby na 15 m kw.

29 maja na ostatni miesiąc roku szkolnego 2020/2021 wrócą do szkół wszyscy uczniowie i rozpoczną naukę stacjonarną. Na kolejne decyzje rządu dotyczące czerwca oraz wakacji przyjdzie nam czekać już niedługo.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rafał Brzozowski wystąpił w drugim półfinale Eurowizji

  • Brzozowski zabrał głos po porażce. W sieci pojawił się jego wymowny wpis

  • Bydgoszcz: Policja poszukuje kobiety z nagrania. Zapłaciła w aptece cudzą kartą

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska, Radio ZET

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >