Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Absurdalna wpadka w "19.30" TVP. Nawet dziecko nie zrobiłoby takiego błędu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 01.02.2024 10:47

Absurdalna wpadka w "19.30" TVP. Nawet dziecko nie zrobiłoby takiego błędu

Zbigniew Łuczyński, "19.30"
"19.30", wydanie z dn. 31.01.2024 r., TVP 1

Uwagi widzów na temat programu “19.30” najwyraźniej nie są bezpodstawne. W środowym wydaniu prowadzonym przez Zbigniewa Łuczyńskiego doszło do karygodnej pomyłki. Dzieci w podstawówce wiedzą, że jest to błąd ortograficzny, który jest wręcz absurdalny. Dziennikarze TVP spalą się ze wstydu?

Dziennikarze "19.30" mają coraz więcej powodów do wstydu

Początkowa dobra passa “19.30” zaczyna przygasać i cała redakcja TVP musi to odczuwać. Widzowie są coraz bardziej krytyczni w kwestii tego, co widzą na swoich ekranach. Pojawiają się kolejne uwagi dotyczące kwestii merytorycznych.

Niedawno zaliczono wpadkę w materiale dotyczącym tabletki “dzień po”, później pomylono dane na temat Zamościa i znacznie zmniejszono jego wielkość. To jednak nie koniec wpadek. Ta z wydanie ze środy (31.01) to wielki policzek dla całej redakcji “19.30”. Nikt nie zauważył tego błędu?

Widzowie "19.30" chcą powrotu gwiazdy TVP, mają argumenty. Marek Czyż ma kłopoty?

Kolejna wpadka w "19.30" TVP

Ostatnio widzowie zaczęli domagać się, by skład redakcji “19.30” uległ zmianie. Domagano się tego, by na ekrany powrócił Krzysztof Ziemiec. Środowa pomyłka raczej nie uciszy niezadowolonych widzów. Nawet dzieci zauważyły, że na ekranach pojawił się absurdalny tekst. Ktoś ewidentnie nie zna zasad ortografii.

ZOBACZ: Potężna wpadka Moniki Olejnik w "Kropce nad i". Wszystko tuż po rozpoczęciu programu

Zbigniew Łuczyński zapowiedział ostatni w wydaniu materiał. Dotyczył on legendarnej pilotki Amelii Earhart i tajemnicy dotyczącej zaginięcia jej samolotu nad Pacyfikiem. Prowadzący “19.30” w TVP mówił o możliwej rozwiązaniu tajemnicy lotu, ale bez dwóch zdań dla osoby przygotowującej mapę obrazującą tor lotu Amelii Earhart tajemnicą pozostaje nazwa geograficzna jednego z krajów Oceanii. To słowo pojawia się już na dyktandach w szkole podstawowej, jednak dziennikarz TVP nie odrobił lekcji.

Dziennikarz TVP z "19.30" nie zna zasad ortografii?

Na ekranach widzów TVP pokazała się kolorowa mapa. Byłaby ona świetnym zobrazowaniem dalekiego fragmentu świata i dopełnieniem ciekawego materiału na temat Amelii Earhart, jednak doszło do karygodnego błędu. W środowym wydaniu “19.30” widzowie zobaczyli zamiast “Papua-Nowa Gwinea” nazwę… “Papuła Nowa Giwnea”.

ZOBACZ: Co za pomysł Tadeusza Rydzyka. Nie każdy może skorzystać, cena zaskakuje

Ten karygodny błąd i wpadka w “19.30” nie został usunięty i nadal można oglądać wydanie prowadzone ze Zbigniewem Łuczyńskim z kompromitującą pomyłką. Dziennikarze TVP mają powód do wstydu.

19.30-wpadka-papuła.jpg
Karygodna wpadka w “19.30”. Fot.: wydanie z dn. 31.01.2024 r.

Źródło: tvp, goniec.pl

Tagi: TVP