Goniec.pl
Katechetka groziła chłopcu

pixabay.com CC0

8-latek wrócił zapłakany ze szkoły. Katechetka zastraszyła ucznia

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Do redakcji portalu Popularne trafiła wiadomość od zbulwersowanych rodziców. Natalia i Tomasz nie posiadali się ze złości, kiedy ich 8-letni syn Piotruś ze szczegółami opowiedział o tym, co zrobiła katechetka. Okazuje się, że poszło o chrzest, którego chłopczyk nie miał. Pedagożka zaczęła wręcz zastraszać ucznia.

Można tylko się domyślać, jak wielka trauma pozostanie z chłopcem przez kolejne lata. Czy tak powinien zachować się nauczyciel poruszający kwestie religijne? Zapewne można było to załatwić w inny, łagodniejszy sposób.

Katechetka wykazała się brakiem zrozumienia i empatii

Na portalu Popularne opublikowano list rozzłoszczonych rodziców, poruszonych krzywdą ich 8-letniego synka. Jak przyznaje pani Natalia, wraz z mężem nie są wierzący, ale mimo to posłali chłopca na religię.

Mieli nadzieję, że chodzenie na te lekcje nauczy 8-latka empatii, odróżniania dobra od zła i wpoi mu kluczowe wartości. Nawet nie sądzili, jak bardzo się mylą. Wszystko zmieniło się w dniu, kiedy to jedna z lekcji miała zostać przeznaczona na omówienie sakramentu chrztu świętego. Katechetka poprosiła uczniów o przyniesienie zdjęć z uroczystości.

8-latek był dość zdziwiony i powiedział o wszystkim mamie. Ta wytłumaczyła mu, co ma przekazać nauczycielce: że nie miał chrztu i kiedy dorośnie, sam wybierze religię. Być może nawet nie wybierze żadnej, to ma być jego wybór. Pani Natalia pocieszyła chłopca i poleciła mu się nie stresować.

- Pani katechetka, gdy doszła do mojego syna i dowiedziała się, że nie ma zdjęcia z chrztu, zaczęła obrażać go, a przy okazji i nas. Publicznie wyśmiewała się z niego i sugerowała, że zrobiliśmy błąd, a on żyje w ciężkim grzechu od urodzenia - czytamy fragment listu zamieszczonego w serwisie Popularne.

Pani Natalia stwierdziła, że tak tego nie zostawi i zgłosi całe zajście do dyrektora. Doszło do tego, że syn nie ma ochoty chodzić nie tylko na religię, ale również w ogóle do szkoły. Zamieściła też dokładne słowa katechetki:

- Twoi rodzice bardzo cię skrzywdzili. Gdyby coś ci się stało, na przykład zginąłbyś w wypadku samochodowym, to przez rodziców trafiłbyś od razu do piekła, ponieważ nie masz chrztu - przekazała pani Natalia.

Nie da się ukryć, że nie jest to zbyt trafne porównanie w rozmowie z 8-letnim dzieckiem, a co dopiero mówienie mu, że rodzice - w podtekście świadomie - go skrzywdzili. Nic dziwnego, że chłopiec zalał się łzami.

Jeśli odpowiednie podejście rodziców nie pomoże, być może konieczna będzie wizyta u psychologa. Katechetka, która powinna odznaczać się tolerancją i empatią, tym razem nie zdała egzaminu z tych dwóch przedmiotów.

  • Śrem: na cmentarzu leżały wykopane ludzkie szczątki

  • Premier przekazał wiadomość wczoraj wieczorem. Chodzi o plany dot. opieki zdrowotnej

  • Krystyna Feldman była w młodości pięknością

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Popularne

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >