Goniec.pl
Krystyna Feldman była pięknością

TRICOLORS/East News

Krystyna Feldman była w młodości pięknością

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Krystyna Feldman była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek minionego pokolenia. Choć odeszła w 2007 roku, fani wciąż wspominają jej kultową rolę w sitcomie"Świat według Kiepskich". Niewiele osób wiedziało, że w młodości serialowa Rozalia Kiepska była naprawdę zachwycającą kobietą.

Krystyna Feldman odeszła przeżywszy dziewięć dekad. Mimo podeszłego wieku była piękną i niezwykle interesującą osobą. Zmarszczki na twarzy nie odebrały jej urody - w oczach aktorki można było zobaczyć iskierkę, która towarzyszyła jej przez całe życie. Teraz ujawniono zdjęcie z młodości, które dodało jej jeszcze więcej czaru.

Krystyna Feldman była pięknością

Na zdjęciu z wczesnych lat młodości Krystyny Feldman zobaczyć można piękną, eteryczną kobietę o delikatnych, szlachetnych rysach twarzy. Duże wrażenie robią przede wszystkim ogromne, migdałowe oczy o wyrazistej, ciemnej oprawie. To spojrzenie z pewnością zawróciło w głowie niejednemu mężczyźnie.

Uwielbiana aktorka idealnie wpasowywała się w modę przełomu lat 30. i 40. Jej włosy uczesane były w sztandarowym stylu zwanym finger waves. Jej nazwa pochodzi od fal stylizowanych palcami na wilgotnych włosach. Przylegająca blisko głowy fryzura, eksponuje rysy twarzy i dodaje klasy.

Krystyna Feldman od najmłodszych lat ceniła sobie bluzki z kołnierzykami, które zawsze prezentują się niezwykle elegancko. Gdy patrzymy na jej fotografię sprzed dekad, na myśl przychodzą ikoniczne kobiety czasów międzywojennych. Trudno powstrzymać zachwyt.

Krystyna Feldman przyszła na świat 1 marca 1916undefined roku we Lwowie w rodzinie polsko-żydowskiej. Była córką aktora specjalizującego się w rolach szekspirowskich, uchodzącego za gwiazdę początku XX wieku Ferdynanda Feldmana i aktorki teatralnej i śpiewaczki operowej Katarzyny Feldman.

Na scenie zadebiutowała jako pięcioletnia dziewczynka. Po śmierci ojca kształciła się w prywatnym lwowskim studiu aktorskim prowadzonym przez aktora Janusza Strachockiego. W 1934 roku ukończyła gimnazjum im. Królowej Jadwigi we Lwowie. Maturę zdała eksternistycznie, aby zdążyć na egzaminy do szkoły teatralnej.

W 1937 roku ukończyła Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej w Warszawie. Niedługo później zadebiutowała w Teatrze Miejskim we Lwowie. Po pięciu latach kariery scenicznej została zaprzysiężona jako żołnierz Armii Krajowej. Pełniła w niej funkcję łączniczki.

Na scenę teatru lwowskiego powróciła w 1944 roku po wkroczeniu do miasta Armii Czerwonej. Jej partnerem życiowym był starszy blisko o 26 lat od niej Stanisław Bryliński. Byli razem aż do śmierci mężczyzny w 1953 roku. Krystyna Feldman nie zakochała się ponownie.

Odeszła 24 stycznia 2007 roku w swoim poznańskim mieszkaniu. Pochowano ją w alei Zasłużonych na cmentarzu Miłostowskim w tymże mieście. Śmierć charyzmatycznej aktorki wywołała ogromny smutek wśród fanów. Trudno wyobrazić sobie kogoś, kto dorównywałby jej poczuciem humoru.

Źródło: Materiały prasowe

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Popularne.pl

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >