Goniec.pl
Cmentarz

Jan BIELECKI/East News (zdj. ilustracyjne)

Śrem: na cmentarzu leżały wykopane ludzkie szczątki

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Sprawę nagłośnił Tygodnik Śremski. Do lokalnej redakcji zgłosił się czytelnik, który był świadkiem niewiarygodnych i oburzających scen na nekropolii w Śremie. Przez kilka dni na widoku leżały ludzkie szczątki.

Nie tylko czytelnik lokalnego tygodnika widział na własne oczy wykopane szczątki, które przez kilka dni zalegały na cmentarzu. Swoje obserwacje potwierdziły inne niezależne osoby.

Przez kilka dni szczątki leżały na hałdzie ziemi

Niektórzy odwiedzający bliskich, których mogiły znajdują się na cmentarzu w Śremie, byli świadkami niecodziennych i niedopuszczalnych scen. W rogu nekropolii znajdowały się dobrze widoczne ludzkie szczątki.

Co więcej, kości nie usunięto od razu. Z relacji mieszkańców szczątki leżały tam przynajmniej kilka dni. Niektórzy podejmowali się interwencji, inni z niemałym przerażeniem oddalali się z miejsca ich spoczynku.

Jak się okazało, niedawno rozkopywano pewien grób. Miejsce było odgrodzone taśmą. Jednak jak można było przeoczyć dobrze widoczne kości, na które od razu zwrócili uwagę mieszkańcy? Mówili, że widzieli zachowane kawałki czaszki, miednicy, a nawet kość udową.

- Ja rozumiem, że jesteśmy na cmentarzu, ale nie wydaje mi się, że ludzkie kości powinny się tutaj tak walać. Gdzie szacunek do zmarłego i tego, co z niego pozostało? - relacjonował czytelnik Tygodnikowi Śremskiemu.

Portal Śrem Nasze Miasto postanowił skontaktować się z proboszczem, pod którego opieką pozostaje cmentarz. Duchowny był zdziwiony i przyznał, że słyszy o tym przypadku po raz pierwszy. Stwierdził, że kiedy rozkopywany jest stary grób, to wszelkie kości i szczątki powinny spoczywać o wiele głębiej.

Nie pozostawił jednak sprawy samej sobie i natychmiast skontaktował się z firmą, która miała za zadanie zlikwidować grób. Właściciel przedsiębiorstwa zapewnił, że szczątków już tam nie ma.

Jednocześnie obiecał, że na przyszłość będzie bardziej uważać w takich kwestiach. Firma nie dysponuje sitami, aby wyłapywać pojedyncze fragmenty kości i czasem może zdarzyć się, że te nieopatrznie zostaną zmieszane wraz z ziemią.

Jednak skoro przypadkowi odwiedzający byli w stanie zidentyfikować części ludzkiego kośćca, to czy pracownikom firmy mogło to gdzieś umknąć? Miejmy nadzieję, że takie incydenty będą należeć do rzadkości lub odejdą w niebyt.

  • Premier przekazał wiadomość wczoraj wieczorem. Chodzi o plany dot. opieki zdrowotnej

  • Krystyna Feldman była w młodości pięknością

  • Nie żyje aktor Charles Grodin

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Śrem Nasze Miasto

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >