Goniec.pl
Wypadek w województwie lubelskim

MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News [Zdjęcie poglądowe]

4 osoby ranne, jedna nie żyje. Tragiczny wypadek w Kalinówce

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Do tragicznego wypadku doszło około godz. 17.30 w miejscowości Kalinówka w województwie lubelskim. W wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Na miejscu zdarzenia trwa akcja ratunkowa, a droga pozostaje zablokowana.

Z ustaleń służb wynika, że kierujący samochodem marki Mercedes wymusił pierwszeństwo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. 71-letni mężczyzna nie żyje, a kolejne 4 osoby zostały ranne wskutek wypadku, do którego doszło na wjeździe na drogę ekspresową S12 od strony Lublina.

Wypadek w Kalinówce - nie żyje jedna osoba

Do tragicznego wypadku w Kalinówce w powiecie świdnickim doszło w środowe popołudnie 5 maja 2021 roku. Około godziny 17:30 wyjeżdżający z drogi podporządkowanej samochód marki Mercedes wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym pojeździe.

Mercedes prowadzony przez 71-letniego mężczyznę uderzył w pojazd marki Fiat, a następnie odbił się od niego i z impetem wjechał w osobowego busa marki Opel. Kierowca Mercedesa zginął na miejscu, a drugi pasażer jego auta nie odniósł obrażeń.

Wskutek kolizji rannych zostało także 4 pasażerów Opla, w tym jedna osoba odniosła ciężkie obrażenia. Na miejsce natychmiast wezwano służby medyczne, które udzieliły pomocy poszkodowanym uczestnikom kolizji. 

Do zdarzenia doszło trasie wyjazdowej z Lublina w kierunku Świdnika przy wjeździe na drogę ekspresową S12. Jak podaje portal lublin112.pl, do kolizji doszło na skrzyżowaniu ul. Piaseckiej z drogą prowadzącą w stronę Majdanka.

Oprócz służb medycznych na miejscu pojawiły się także łącznie 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnika i Lublina. Do wypadku skierowano również patrol policyjny.

Jak podało Polskie Radio Kierowców, utrudnienia z powodu wypadku wciąż panują na łącznicy wjazdowej na S12 od ulicy Piaseckiej. Zablokowana jest również łącznica wjazdowa na S12 w kierunku Chełma.

Służby pracują na miejscu nad usunięciem skutków kolizji i przywróceniem płynności ruchu na zablokowanym odcinku drogi. Utrudnienia mają potrwać do godziny 20.30.

Lokalna policja ustala na miejscu szczegóły zdarzenia oraz bada dokładne przyczyny tragedii, która doprowadziła do śmierci 71-letniego kierowcy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >