Goniec.pl
Szpital covidowy

Screen TVN 24 tvn24.pl 21.04 2021 r.

18-latek pracuje w szpitalu covidowym po 24 godziny. Zwrócił się do wszystkich

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

18-letni Jakub Respondek z Gdyni jest opiekunem medycznym w szpitalu covidowym w hali AmberExpo w Gdańsku. Nastolatek w czasie swojej pracy z pacjentami zakażonymi koronawirusem zmierzył się z wieloma ludzkimi tragediami. Chłopak zwrócił się do wsz

Maturzysta pomaga pacjentom na oddziale covidowym w codziennych czynnościach, tj. jedzenie czy umycie się, a także kontroluje ich parametry życiowe. Po tym, co widział w szpitalu, nie może znieść widoku ludzi, którzy ignorują reżim sanitarny i nie traktują pandemii poważnie.

18-latek pracuje w szpitalu covidowym w Gdańsku

Jakub Respondek łączy pomaganie w gdańskim szpitalu covidowym z nauką do matury. Nastolatek przekonuje jednak, że praca ratownika medycznego to jego marzenie, a pomagając ofiarom pandemii koronawirusa, realizuje swoją  pasję.

Nastolatek z Gdyni opowiedział o swojej pracy dziennikarzom TVN 24. Maturzysta pełni w szpitalu tymczasowym rolę opiekuna medycznego i pomaga pacjentom placówki w codziennych czynnościach. Jest również obserwatorem, który kontroluje ich parametry życiowe i w razie czego informuje personel medyczny o zagrożeniu.

– Zwykle pracuję na dwudziestoczterogodzinnych dyżurach – wyznał młody chłopak.

[EMBED-243]

W czasie pracy na oddziale covidowym nastolatek był świadkiem dramatycznych wydarzeń. Pandemia COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo również w Polsce. To, co widział młody ratownik, na zawsze zmieniło jego podejście do życia i sprawiło, że trudniej mu pogodzić się z ignorancją niektórych osób, które nie traktują poważnie zagrożenia, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa.

– Nie mogę już znieść widoku, gdy wracam z pracy pociągiem, zmęczony, po ciężkim dyżurze i widzę w wagonie masę osób bez maseczek – wyznał 18-letni Kuba. Zasłanianie nosa i ust jest więc kluczowe i ogranicza transmisję wirusa.

Nastolatek jest zdania, że gdyby wszyscy „koronosceptycy” spędzili choć jeden dzień, pracując na oddziale covidowym, dotarłoby do nich, że wirus SARS-COV-2 jest realnym zagrożeniem. Choć młodzi ludzie zwykle nie przechodzą infekcji w sposób ciężki, dla osób starszych jest ona bardzo niebezpieczna.

Kuba w rozmowie z dziennikarzami TVN 24 zachęcił także innych młodych ludzi do pomagania i zapisywania się na kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Sam nie ma zamiaru porzucać swojej pracy, którą traktuje jak powołanie. W przyszłości 18-latek planuje dalszy rozwój w kierunku medycznym.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 13 926 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń COVID-19 na terenie naszego kraju. Minionej doby z powodu infekcji koronawirusem śmierć poniosło 740 osób.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Salon fryzjerski miał przyciemnione szyby. Prowadzono nielegalną działalność

  • Nie żyje Aleksander Sopliński, były wiceminister zdrowia

  • Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >