Goniec.pl
policja salon fryzjerski

Fot. Wikimedia Stiopa CC BY-SA 4.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Salon fryzjerski miał przyciemnione szyby. Prowadzono nielegalną działalność

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Policja wkroczyła do podejrzanie wyglądającego salonu fryzjerskiego w Choszcznie. Okna lokalu były zasłonięte czarną folią. Funkcjonariusze odkryli w środku nielegalną działalność, jednak w tym przypadku nie chodziło o przyjmowanie klient&oacute

W Choszcznie policja zwróciła uwagę na salon fryzjerski, który miał przyciemnione szyby. Na widok okien oklejonych czarną folią służby nabrały podejrzeń. Jak się okazało, tym razem nie doszło do nielegalnego strzyżenia klientów. To nie sanepid pojawił się na miejscu, a funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.

W ostatnim czasie policja wielokrotnie reagowała na podejrzenia łamania obostrzeń sanitarnych. Mundurowi wraz z pracownikami sanepidu interweniowali w lokalach gastronomicznych, w których organizowano wesela oraz obsługiwano gości przy stolikach, a nie w opcji na wynos i z dowozem, jak nakazują restrykcje.

Zaskakujące odkrycie policji w Choszcznie

Jak się okazało, policja w Choszcznie dokonała jednak zupełnie innego odkrycia, wchodząc do salonu fryzjerskiego, który wzbudził podejrzenia służb. Funkcjonariusze początkowo mogli podejrzewać, że lokal działa w „podziemiu”.

Po wejściu do wewnątrz salonu mundurowi jednak szybko zorientowali się, że okna nie zostały zasłonięte po to, by nie było widać potajemnie strzyżonych klientów. Na miejsce nie postanowiono wezwać pracowników sanepidu, ale funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

[EMBED-243]

Z salonu fryzjerskiego urządzono nielegalny punkt hazardowy. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zabezpieczyły na miejscu 5 komputerów i router, które zostały udostępnione do prowadzenia działalności hazardowej.

Funkcjonariusze zatrzymali także dwa telefony oraz 1551,50 złotych w gotówce. Policjanci dotarli również do monitoringu, który również został już zabezpieczony.

Policja prowadzi śledztwo

W trakcie prowadzenia czynności policja zatrzymała sześć osób. Wszystkie zostały już przesłuchane w tej sprawie. Pięciu z podejrzanych było graczami w salonie fryzjerskim.

Szósta osoba zatrzymana i przesłuchana przez mundurowych to kobieta, którą podejrzewa się o zorganizowanie nielegalnego punktu hazardowego. Obywatelka usłyszała już zarzuty.

Na stronie Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie przypomniano, że tego typu czyny kwalifikuje się jako przestępstwa karno-skarbowe. Zagrożone są między innymi karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz karą administracyjną, której wysokość wynosi 100 tysięcy złotych od każdego zakwestionowanego komputera.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Roman Jankowski

  • Uczniowie nie będą powtarzać roku szkolnego z powodu pandemii

  • Od 1 czerwca nowy przepis. Kierowcy muszą zachować minimalny odstęp od innych pojazdów

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Msza

Wiadomości

Zaczęło się dziś rano. Liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce

Czytaj więcej >
Straż pożarna wypadek

Wiadomości

Warmińsko-mazurskie: Śmiertelny wypadek drogowy pod Olsztynem. Kierowca zginął na miejscu

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Podlasie: We wsi Dubiny odnaleziono zwłoki niemowlęcia. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Dolny Śląsk: Poszedł na grzyby i nie wrócił. W lesie znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Czytaj więcej >
Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził kulisy działalności o. Rydzyka. Dochodziło do nadużyć

Czytaj więcej >