Salon fryzjerski miał przyciemnione szyby. Prowadzono nielegalną działalność
W Choszcznie policja zwróciła uwagę na salon fryzjerski, który miał przyciemnione szyby. Na widok okien oklejonych czarną folią służby nabrały podejrzeń. Jak się okazało, tym razem nie doszło do nielegalnego strzyżenia klientów. To nie sanepid pojawił się na miejscu, a funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.
W ostatnim czasie policja wielokrotnie reagowała na podejrzenia łamania obostrzeń sanitarnych. Mundurowi wraz z pracownikami sanepidu interweniowali w lokalach gastronomicznych, w których organizowano wesela oraz obsługiwano gości przy stolikach, a nie w opcji na wynos i z dowozem, jak nakazują restrykcje.
Zaskakujące odkrycie policji w Choszcznie
Jak się okazało, policja w Choszcznie dokonała jednak zupełnie innego odkrycia, wchodząc do salonu fryzjerskiego, który wzbudził podejrzenia służb. Funkcjonariusze początkowo mogli podejrzewać, że lokal działa w „podziemiu”.
Po wejściu do wewnątrz salonu mundurowi jednak szybko zorientowali się, że okna nie zostały zasłonięte po to, by nie było widać potajemnie strzyżonych klientów. Na miejsce nie postanowiono wezwać pracowników sanepidu, ale funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.
[EMBED-243]
Z salonu fryzjerskiego urządzono nielegalny punkt hazardowy. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zabezpieczyły na miejscu 5 komputerów i router, które zostały udostępnione do prowadzenia działalności hazardowej.
Funkcjonariusze zatrzymali także dwa telefony oraz 1551,50 złotych w gotówce. Policjanci dotarli również do monitoringu, który również został już zabezpieczony.
Policja prowadzi śledztwo
W trakcie prowadzenia czynności policja zatrzymała sześć osób. Wszystkie zostały już przesłuchane w tej sprawie. Pięciu z podejrzanych było graczami w salonie fryzjerskim.
Szósta osoba zatrzymana i przesłuchana przez mundurowych to kobieta, którą podejrzewa się o zorganizowanie nielegalnego punktu hazardowego. Obywatelka usłyszała już zarzuty.
Na stronie Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie przypomniano, że tego typu czyny kwalifikuje się jako przestępstwa karno-skarbowe. Zagrożone są między innymi karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz karą administracyjną, której wysokość wynosi 100 tysięcy złotych od każdego zakwestionowanego komputera.
Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
Uczniowie nie będą powtarzać roku szkolnego z powodu pandemii
Od 1 czerwca nowy przepis. Kierowcy muszą zachować minimalny odstęp od innych pojazdów