Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > 16-latek wygrał w sądzie z Tadeuszem Rydzykiem, poszło o pieniądze. To policzek dla ulubieńca PiS
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 04.08.2022 20:20

16-latek wygrał w sądzie z Tadeuszem Rydzykiem, poszło o pieniądze. To policzek dla ulubieńca PiS

16-latek wygrał w sądzie z Tadeuszem Rydzykiem, poszło o pieniądze
Pawel Wodzynski/East News

16-latek wygrał z o. Tadeuszem Rydzykiem w sądzie. Redemptorysta miał być nietykalny, a skończył jako dowód, że nikt nie stoi ponad prawem. To dopiero początek problemów przedsiębiorczego zakonnika z Torunia? Maciej Rauhut to nastolatek, który mógł ruszyć prawdziwą lawinę. Wystarczyło, gdyby o. Rydzyk postąpił zgodnie z przepisami i udostępnił informacje na temat otrzymywanych pieniędzy.

Tadeusz Rydzyk jest najbardziej znanym zakonnikiem i nie ulega wątpliwości, że zasłużył na to miano. Toruński duchowny, który umiejętnościami biznesowymi zawstydza niejednego biznesmena ma kłopoty.

Rysę na nietykalnej zbroi o. Rydzyka wyrył... 16-letni Maciej Rauhut. Portal Noizz.pl przekazał, że nastolatek wygrał sądową batalię z zakonnikiem tworzącym Radio Maryja i Telewizję Trwam.

16-latek poszedł do sądu z o. Tadeuszem Rydzykiem, poszło o pieniądze

Tadeusz Rydzyk nie spodziewał się, że stanie przed sądem z powodu nastolatka. W odróżnieniu od najgłośniejszych skandali z udziałem przedstawicieli Kościoła nie chodzi o przestępstwo seksualne.

Pieniądze i polityka są nierozerwalnie związane z postacią Tadeusza Rydzyka. Obecne tarapaty zakonnika związane są z pieniędzmi. Duchowny nie miał ochoty dzielić się wiadomościami o tym, jakie wsparcie finansowe otrzymuje z państwowych instytucji.

16-letni Maciej Rauhut z Krapkowic powiedział stop bezkarności toruńskiej gwiazdy kościelnej. Chciał dowiedzieć się jakie kwoty trafiają na konto Lux Veritatis od państwowych instytucji i spółek. Tadeusz Rydzyk miał przekazać wiadomości na temat tych wpłat od 2016 r. Podstawą do tych roszczeń było prawo dostępu do informacji publicznej.

- Otrzymałem odpowiedź, ale niekompletną, jedynie wyrywki. Dlatego razem z moim prawnikiem wysłaliśmy ponaglenia do odesłania reszty dokumentów. Otrzymaliśmy odpowiedź, że reszta z nich nie jest ważna i według nich nie kwalifikuje się jako informacja publiczna, bo "nie jest to informacja użyteczna dla społeczeństwa" - wyjaśnił okoliczności pozwania Tadeusza Rydzyka 16-latek w rozmowie z portalem Noizz.

Tadeusz Rydzyk przegrał w sądzie z nastolatkiem

Czy piekło zamarzło, czy Bóg stwierdził, że nawet jego najwierniejsze owieczki nie mogą liczyć na specjalne traktowanie? Serwis Noizz.pl podał, że Maciej Rauhut ostatecznie wygrał z Tadeuszem Rydzykiem w sądzie.

Lux Veritatis wyrokiem sądu została zobligowana do tego, by ujawnić dane dotyczące wpłat pochodzących ze strony państwowej. Może być to dla Tadeusza Rydzyka pigułka wyjątkowo gorzka do przełknięcia. Wyrok może boleć tym bardziej, że władca złotego imperium został pokonany przez 16-letniego aktywistę.

To właśnie udział w manifeście pchnął nastolatka na drogę sądową. Maciej Rauhut brał udział w proteście w czasie, gdy Watchdoga walczyło z Rydzykiem w sądzie. Wskazywał wtedy, że to próba "odebrania mu dobrego imienia". Idąc tym tropem, starcie z 16-latkiem odebrało mu twarz.

Maciej Rauhut nie ukrywa, że uderzyła go dysproporcja dysponowania państwowymi pieniędzmi. Kiedy przyjrzał się wyliczeniom dotyczącym wspierania szpitali, nie mógł uwierzyć. Nawet skrawki informacji od o. Rydzyka wystarczyło, by jasne stało się, że władze mają zły system wartości.

Rydzyk dostaje miliony, szpitale psychiatryczne ledwo wiążą koniec z końcem

Nie tylko dowód w postaci procesu Watchdog Polska utwierdził nastolatka w stwierdzeniu, że Tadeusz Rydzyk nie może grać według własnych zasad. Czarę goryczy przelały wyliczenia. Bardzo realne wyliczenia, które przekładały się na zdrowie i życie rówieśników Macieja Rauhuta.

- Rok temu zajmowałem się prześwietlaniem polskich szpitali psychiatrycznych np. w Garwolinie czy Józefowie. Stan pomocy psychologicznej i psychiatrycznej w Polsce jest tragiczny. A nawet z niekompletnych papierów wysłanych mi przez Rydzyka, które zawierają pewnie najmniejsze publiczne wkłady, wychodzi łącznie kwota 11 mln 172 tys. 667 zł - powiedział w rozmowie z Noizz.pl 16-latek.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Noizz