Goniec.pl
16-latek wygrał w sądzie z Tadeuszem Rydzykiem, poszło o pieniądze

Pawel Wodzynski/East News

16-latek wygrał w sądzie z Tadeuszem Rydzykiem, poszło o pieniądze. To policzek dla ulubieńca PiS

4 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

16-latek wygrał z o. Tadeuszem Rydzykiem w sądzie. Redemptorysta miał być nietykalny, a skończył jako dowód, że nikt nie stoi ponad prawem. To dopiero początek problemów przedsiębiorczego zakonnika z Torunia? Maciej Rauhut to nastolatek, który mógł ruszyć prawdziwą lawinę. Wystarczyło, gdyby o. Rydzyk postąpił zgodnie z przepisami i udostępnił informacje na temat otrzymywanych pieniędzy.

Tadeusz Rydzyk jest najbardziej znanym zakonnikiem i nie ulega wątpliwości, że zasłużył na to miano. Toruński duchowny, który umiejętnościami biznesowymi zawstydza niejednego biznesmena ma kłopoty.

14. emerytura będzie wypłacana co roku, rząd pracuje nad ustawą, to już oficjalne

14. emerytura będzie wypłacana co roku. Jarosław Kaczyński obiecał, a rząd przygotowuje projekt ustawy

CZYTAJ DALEJ

Rysę na nietykalnej zbroi o. Rydzyka wyrył... 16-letni Maciej Rauhut. Portal Noizz.pl przekazał, że nastolatek wygrał sądową batalię z zakonnikiem tworzącym Radio Maryja i Telewizję Trwam.

16-latek poszedł do sądu z o. Tadeuszem Rydzykiem, poszło o pieniądze

Tadeusz Rydzyk nie spodziewał się, że stanie przed sądem z powodu nastolatka. W odróżnieniu od najgłośniejszych skandali z udziałem przedstawicieli Kościoła nie chodzi o przestępstwo seksualne.

Pieniądze i polityka są nierozerwalnie związane z postacią Tadeusza Rydzyka. Obecne tarapaty zakonnika związane są z pieniędzmi. Duchowny nie miał ochoty dzielić się wiadomościami o tym, jakie wsparcie finansowe otrzymuje z państwowych instytucji.

16-letni Maciej Rauhut z Krapkowic powiedział stop bezkarności toruńskiej gwiazdy kościelnej. Chciał dowiedzieć się jakie kwoty trafiają na konto Lux Veritatis od państwowych instytucji i spółek. Tadeusz Rydzyk miał przekazać wiadomości na temat tych wpłat od 2016 r. Podstawą do tych roszczeń było prawo dostępu do informacji publicznej.

- Otrzymałem odpowiedź, ale niekompletną, jedynie wyrywki. Dlatego razem z moim prawnikiem wysłaliśmy ponaglenia do odesłania reszty dokumentów. Otrzymaliśmy odpowiedź, że reszta z nich nie jest ważna i według nich nie kwalifikuje się jako informacja publiczna, bo "nie jest to informacja użyteczna dla społeczeństwa" - wyjaśnił okoliczności pozwania Tadeusza Rydzyka 16-latek w rozmowie z portalem Noizz.

Tadeusz Rydzyk przegrał w sądzie z nastolatkiem

Czy piekło zamarzło, czy Bóg stwierdził, że nawet jego najwierniejsze owieczki nie mogą liczyć na specjalne traktowanie? Serwis Noizz.pl podał, że Maciej Rauhut ostatecznie wygrał z Tadeuszem Rydzykiem w sądzie.

Lux Veritatis wyrokiem sądu została zobligowana do tego, by ujawnić dane dotyczące wpłat pochodzących ze strony państwowej. Może być to dla Tadeusza Rydzyka pigułka wyjątkowo gorzka do przełknięcia. Wyrok może boleć tym bardziej, że władca złotego imperium został pokonany przez 16-letniego aktywistę.

Ksiądz nie był zadowolony z ofiary, więc... pobił się z żałobnikami

Ksiądz nie był zadowolony z ofiary po pogrzebie. To, co zrobił jest oburzające

CZYTAJ DALEJ

To właśnie udział w manifeście pchnął nastolatka na drogę sądową. Maciej Rauhut brał udział w proteście w czasie, gdy Watchdoga walczyło z Rydzykiem w sądzie. Wskazywał wtedy, że to próba "odebrania mu dobrego imienia". Idąc tym tropem, starcie z 16-latkiem odebrało mu twarz.

Maciej Rauhut nie ukrywa, że uderzyła go dysproporcja dysponowania państwowymi pieniędzmi. Kiedy przyjrzał się wyliczeniom dotyczącym wspierania szpitali, nie mógł uwierzyć. Nawet skrawki informacji od o. Rydzyka wystarczyło, by jasne stało się, że władze mają zły system wartości.

Rydzyk dostaje miliony, szpitale psychiatryczne ledwo wiążą koniec z końcem

Nie tylko dowód w postaci procesu Watchdog Polska utwierdził nastolatka w stwierdzeniu, że Tadeusz Rydzyk nie może grać według własnych zasad. Czarę goryczy przelały wyliczenia. Bardzo realne wyliczenia, które przekładały się na zdrowie i życie rówieśników Macieja Rauhuta.

- Rok temu zajmowałem się prześwietlaniem polskich szpitali psychiatrycznych np. w Garwolinie czy Józefowie. Stan pomocy psychologicznej i psychiatrycznej w Polsce jest tragiczny. A nawet z niekompletnych papierów wysłanych mi przez Rydzyka, które zawierają pewnie najmniejsze publiczne wkłady, wychodzi łącznie kwota 11 mln 172 tys. 667 zł - powiedział w rozmowie z Noizz.pl 16-latek.

Nieprawdopodobne bogactwa Tadeusza Rydzyka. Imperium redemptorysty robi wrażenie. fot. PAWEL SKRABA/East News

Tego Tadeusz Rydzyk nie pokaże. Weszliśmy do środka i ugięły się pod nami kolana

Nieprawdopodobne bogactwa Tadeusza Rydzyka. Imperium redemptorysty robi wrażenie. Każdy z budynków kosztował duże pieniądze. fot. PAWEL SKRABA/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Noizz

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Jerzy Dudek domaga się zwolnienia Michniewicza. Padła niewiarygodna kandydatura

Czytaj więcej >
Wielkopolskie: Groźny wypadek w powiecie kościańskim. Najpierw zderzenie z jeleniem, później jeszcze większa tragedia

Wiadomości

Wielkopolskie: Zderzył się z jeleniem, chwilę później uderzył w inny samochód. W akcji śmigłowiec LPR

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opozycja apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Czytaj więcej >
Jednym komentarzem zakpili z wpadki Kaczyńskiego. Znani kabareciarze bezlitośni dla prezesa PiS

Wiadomości

Wpadka Jarosława Kaczyńskiego hitem sieci. Neo-Nówka bezlitosna dla prezesa PiS

Czytaj więcej >

Wiadomości

Potężne problemy Putina, Rosjanie mają dość. Podkładają ogień pod państwowe urzędy

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Poszedł do Biedronki, cena mleka zupełnie go zaskoczyła. Zaraz podrożeją kolejne podstawowe produkty

Czytaj więcej >