Goniec.pl
Kamera uwieczniła śmiertelny wypadek

YouTube/litwos81

Tragiczny wypadek pod Środą Wielkopolską, nie żyje 41-latek. Opublikowano nagranie

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W piątek 28 maja w Brzostku pod Środą Wielkopolską doszło do tragicznego wypadku. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Dramatyczne zdarzenie zostało nagrane przez przypadkowego uczestnika ruchu i opublikowane w serwisie YouTube.

Pierwsze zgłoszenie o wypadku wpłynęło do stanowiska kierowania w Środzie Wielkopolskiej około godziny 20:00. Na miejsce zdarzenia skierowano policję, straż pożarną oraz ratowników pogotowia medycznego. Ustalono, że do kolizji doszło, gdy osobowy nissan wyprzedzał inny pojazd.

Kamera uwieczniła śmiertelny wypadek

Kamera z pojazdu, który przejeżdżał obok nissana, uchwyciła moment tragicznego wypadku pod Środą Wielkopolską. Nagranie, które opublikowano w sieci w sobotę 29 maja, mrozi krew w żyłach. Za jego udostępnienie w serwisie YouTube odpowiada użytkownik o pseudonimie litwos81.

Na wideo można zobaczyć, jak osobowy nissan wyprzedza samochód, a po chwili wpada w poślizg, zjeżdża na drugą stronę jezdni, po czym wpada do rowu, obraca się i dachuje, uderzając o stojące przy drodze drzewo. Dachowanie trwało jeszcze przez kilka sekund, auto wylądowało ostatecznie kilkanaście metrów za drzewem. Ujawniono, że kierowca był pod wpływem alkoholu.

W wyniku wypadku śmierć poniósł 41-letni pasażer nissana. 41-latek zginął na miejscu, służby, które przybyły na miejsce zdarzenia, mogły tylko potwierdzić zgon. Prowadzący pojazd osobowy nie odniósł żadnych obrażeń, dochodzi do siebie w policyjnym areszcie.

- Kierowca był pijany, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, jeszcze trzeźwieje - przekazał w sobotę mł.insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w rozmowie z portalem epoznan.pl.

Funkcjonariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaniemyślu za pośrednictwem mediów społecznościowych sprecyzowali, że ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, osłonięciu zwłok parawanem, oświetleniu wraku na potrzeby policji i biegłych, kierowaniu ruchem i uprzątnięciu drogi.

To niejedyny śmiertelny wypadek, o którym dziś informowaliśmy. Do dramatycznego zdarzenia doszło także w miejscowości Martiany na trasie między Giżyckiem a Kętrzynem. Po zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem potwierdzono śmierć trzech osób.

Do przerażających scen doszło rankiem w Szczawnicy. Ogień opanował domek letniskowy, którego nie udało się odratować. Niestety w środku znaleziono dwie martwe osoby. Na miejsce natychmiast wysłano jednostki straży pożarnej. Trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości ofiar.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >