NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Zniżka dla seniorów na zakupy. Ten sklep warto odwiedzić we wtorki i czwartki
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 22.09.2023 19:07

Zniżka dla seniorów na zakupy. Ten sklep warto odwiedzić we wtorki i czwartki

Sklep Carrefour
Marek BAZAK/East News

W dobie szalejącej inflacji każdy sposób, aby zaoszczędzić trochę grosza, jest na wagę złota. Okazuje się, że jest bardzo prosta metoda, która wielu Polakom bez najmniejszego wysiłku pozwoli zmniejszyć wydatki na zakupy nawet o 10%. Wystarczy spełnić kilka warunków i robić zakupy w konkretnym sklepie.

Znana sieć sklepów przygotowała atrakcyjną ofertę dla wybranych klientów

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, pod koniec 2022 roku w Polsce mieszkało prawie 9 mln osób mających ponad 60 lat. Zakładając, że w Polsce mamy około 37-39 mln obywateli, to oznacza, że 23-24% społeczeństwa stanowią osoby w podeszłym wieku.

Niemal co czwarty Polak jest seniorem powyżej 60. roku życia i nie dziwi fakt, że coraz częściej tworzone są rozwiązania dedykowane właśnie tej grupie społecznej. Jednakowo rząd, instytucje oraz prywatne firmy proponują starszym osobom różne rozwiązania, które mają za zadanie odciążyć ich domowe budżety. W niektórych miastach seniorzy mogą, np. bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, a pewna znana w Polsce sieć sklepów przygotowała dla seniorów wyjątkowo korzystną propozycję.

Poseł PO Borys Budka zaatakowany w Galerii Katowickiej

Seniorzy mogą liczyć nawet na 10% rabatu przy kolejnych zakupach

Nie da się ukryć, że inflacja każdemu daje się we znaki, a seniorzy z pewnością nie należą do najbardziej majętnej części społeczeństwa. Z badania przeprowadzonego przez Koalicję Na Pomoc Niesamodzielnym wynika, że aż 79 proc. seniorów często musi każdą wydaną złotówkę oglądać z dwóch stron i oszczędzać na zakupach spożywczych.

To właśnie z myślą o najstarszych obywatelach naszego kraju Carrefour wprowadził Kartę Seniora, która stanowi jeden z głównych filarów Akcji Antyinflacyjnej znanej sieci sklepów. Program powstał w 2012 roku i początkowo obejmował jedynie hipermarkety sieci, ale z czasem objął również supermarkety i wybrane sklepy franczyzowe. Do tej pory seniorzy, którzy robili zakupy we wtorki, mogli liczyć na rabat w wysokości nawet 10 proc. Teraz sieć postanowiła rozszerzyć akcję i zakupy ze zniżką można robić także w czwartki.

- Wiemy, z jakimi problemami i ciężkimi wyborami mierzą się obecnie seniorzy. Biorąc pod uwagę wysokość średniej emerytury, a także fakt, że znaczną część budżetu osób starszych stanowią leki, muszą oni wyjątkowo racjonalnie zarządzać swoimi wydatkami. Karta Seniora to jedyna w Polsce stała akcja lojalnościowa, która pomaga osobom starszym w dobie kryzysu i wysokich cen, dokonywać potrzebnych zakupów z troską o budżet - przekazała Anna Borowska, menadżer Działu Programów i Narzędzi Lojalnościowych sieci Carrefour.

Jak skorzystać z rabatu w sklepach sieci Carrefour?

W ramach akcji przygotowanej przez sieć każda osoba po 60. roku życia może bezpłatnie przystąpić do programu i wyrobić sobie Kartę Seniora w Punkcie Obsługi Klienta. Aby móc skorzystać ze zniżek wystarczy wypełnić formularz dostępny w POK, a następnie odebrać kartę. Co istotne, nie trzeba ciągle nosić jej przy sobie, gdyż można przenieść ją do aplikacji Mój Carrefour, w której dostępne są dodatkowe kupony na zakupy.

Jak działa Karta Seniora? We wtorki i czwartki w wybranych sklepach sieci Carrefour przy zakupach za minimum 50 zł, osoby po 60. roku życia otrzymują rabat do 10 proc. na kolejne zakupy. Jest on wydawany w formie e-Kuponu, który można wykorzystać przy najbliższej okazji i to w dowolny dzień tygodnia, pokazując kasjerowi swoją Kartę Seniora oraz e-Kupon rabatowy.