Goniec.pl > Życie > Zgubiła ślubną obrączkę w oceanie. Gdy zobaczyła post na Facebooku, nie mogła ukryć zdziwienia
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 20.05.2023 08:33

Zgubiła ślubną obrączkę w oceanie. Gdy zobaczyła post na Facebooku, nie mogła ukryć zdziwienia

obrączki
Pixabay/lubovlisitsa

Nieprawdopodobna historia świeżo upieczonego małżeństwa z zagadką w tle. Parze z włoskiej miejscowości Cassino nie było dane w pełni cieszyć się z podróży poślubnej, gdyż podczas wyprawy doszło do wyjątkowo przykrej sytuacji. Nurkująca u wybrzeży Meksyku Licia zgubiła zaprojektowaną przez swojego małżonka obrączkę i była przekonana, że straciła bezcenną pamiątkę na zawsze. Na szczęście, przedmiot przypadkowo znalazł inny turysta, który postanowił zwrócić go właścicielce. Akcja zakończyła się sukcesem i to tylko dzięki wpisowi na popularnym Facebooku.

Przykre zdarzenie podczas podróży poślubnej

Ta opowieść jest równie ujmująca, jak i po prostu nieprawdopodobna. Pochodzący z położonego we włoskim Lacjum miasta Cassino Gaetano Rossi w kwietniu br. poślubił w końcu ukochaną Licię i udał się z nią w podróż poślubną za ocean.

Pech chciał, że już w pierwszym miejscu na ich turystycznej mapie, Meksyku, przydarzył się im bardzo przykry incydent, bowiem kobieta straciła w trakcie nurkowania ślubną obrączkę, która nie była zwykłym symbolem zaślubin, ale specjalnie zaprojektowanym na tę okazję przez Gaetano małym dziełem sztuki.

Przekonani o tym, że obrączki nie uda się już nigdy odzyskać małżonkowie opuścili latynoamerykański kraj i zasmuceni wyruszyli do Kanady, gdzie mieli zatrzymać się na jakiś czas. To jednak nie był jeszcze finał ich ujmującej historii, której zakończenie nieoczekiwanie postanowił dopisać zupełnie obcy im człowiek.

Justyna Kowalczyk pokazała ostatnie zdjęcie i wiadomość od męża. Trudno powstrzymać łzy

Zagubioną obrączkę odnalazł turysta z Kanady

W czasie, gdy Gaetano i Licia starali się eksplorować kanadyjskie zakątki, na wakacje zorganizowane z okazji 30. rocznicy ślubu wybrał się do Meksyku Keith Bratt, pochodzący, nawiasem mówiąc, właśnie z Kanady.

Mężczyzna zupełnie przez przypadek dostrzegł na dnie oceanu mieniącą się w słońcu złotą obrączkę i dzięki pomocy lokalnego przewodnika, który zanurkował na głębokość prawie pięciu metrów, wydobył znalezisko na powierzchnię.

Na szczęście, nieodłączny atrybut każdego małżonka posiadał wygrawerowane imiona właścicieli oraz datę zawarcia małżeństwa. Keith nie wahał się ani minuty i postanowił zwrócić czyjąś zgubę we właściwe ręce.

Przedmiot wkrótce trafi do właścicielki

Początkowo Kanadyjczyk zawęził swoje poszukiwania do gości ośrodka, w którym przebywał, ale po tym, jak nikt nie przyznał się do zgubienia obrączki, mężczyzna wpadł na pomysł, by zrobić zdjęcie i umieścić je na Facebooku.

Wystarczyło kilka godzin, by fotografię zobaczyło ok. 4 tys. osób, w tym wspomniana Licia Pietroluongo, która najpierw była w poważnym szoku, a następnie mocno się wzruszyła. 

Kanadyjscy krewni kobiety szybko skontaktowali się ze szczęśliwym znalazcą i odzyskali zgubę. Panna młoda otrzyma ją z powrotem już w czerwcu, gdy jej rodzina przyjedzie do Włoch z wizytą.

Źródło: Polsat News