Zaskakujące, jaka będzie tegoroczna zima. Czegoś takiego nie było od lat, prognozy mówią jasno
Amerykańscy synoptycy nie mają już wątpliwości co do tego, że najbliższe cztery miesiące w Europie i w Polsce przyniosą niespotykane do niedawna pomiary. Okazuje się, że w tym roku na prawdziwą zimę nie mamy co liczyć. Nadchodzące miesiące mają zaskoczyć nietypowymi, jak na tę porę roku, temperaturami. Wyjątek stanowić ma jedynie listopad.
Prognoza pogody na zimę 2024/2025
Prognoza pogody na najbliższe cztery miesiące wskazuje na nietypowe dla tego okresu temperatury. Jak wynika z amerykańskiego modelu CFS, w czasie nadchodzącej zimy mamy zobaczyć o wiele wyższe wskazania na termometrach, niż zazwyczaj. Jest to sytuacja, którą mogliśmy zaobserwować w ubiegłych latach.
ZOBACZ: Trudno uwierzyć, jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych. Szykuje się nagłe załamanie pogody
Było tuż przed 6 rano, samochód zmiażdżony jak puszka. Nie żyje jedna osoba, porażające ustaleniaZima w tym roku zaskoczy?
Wyjątek w kontekście wysokich jak na zimę temperatur ma stanowić jedynie listopad. Na podstawie modelu GFS można stwierdzić, że w naszej części Europy temperatury będą kształtować się w okolicach normy lub nieco poniżej niej. Zapowiada to wiele mroźnych nocy w całej Polsce, niewykluczone są także opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Opady mają najczęściej występować na południu kraju i o wiele rzadziej na północy kraju.
ZOBACZ: Jowita zaginęła na początku lipca, to może być przełom. “Ktoś odczytał wiadomość”
Prognoza pogody na grudzień, styczeń i luty
Prognozy pogody na najbliższe miesiące nie pokazują większych szans na prawdziwą zimę w Polsce. Grudzień ma być zdecydowanie cieplejszy od normy, a częsty napływ łagodnych mas powietrza tylko od czasu do czasu może zostać przerywany przez chłód i opady śniegu. Na termometrach zobaczymy średnio 1-1,5 st. C więcej, niż wynika z normy.
Mroźna zima nie zawita do Polski także w styczniu i lutym. W ciągu tych dwóch miesięcy modele GFS wskazują na temperatury o ok. 2-3 st. C wyższe, niż wynika z normy. Warto jednak pamiętać, że długoterminowe prognozy pogody obarczone są wysokim ryzykiem błędu. Niewykluczone, że pogoda po raz kolejny nas zaskoczy.