Goniec.pl > Życie > Zamówił zakupy z dostawą do domu. Gdy zobaczył, co znajduje się w chlebie, sięgnął po telefon
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 02.05.2023 20:01

Zamówił zakupy z dostawą do domu. Gdy zobaczył, co znajduje się w chlebie, sięgnął po telefon

chleb
Pixabay/TiBine, Twitter/ChughNamita

Wyjątkowo obrzydliwa niespodzianka czekała na mężczyznę, który zamówił chleb za pośrednictwem aplikacji do natychmiastowej dostawy zakupów online. Paczki nie trzeba było nawet otwierać, żeby dostrzec w niej coś, co zupełnie nie powinno było się tam znaleźć. Swoim przykrym doświadczeniem klient podzielił się z użytkownikami Twittera. To mogło skończyć się naprawdę poważnymi konsekwencjami.

Zamówił zakupy z dostawą do domu. Gdy spojrzał do środka, zamarł

Coraz bardziej popularne w różnych zakątkach świata stają się zakupy z dostawą pod drzwi za pośrednictwem internetu. Wiele osób korzysta z takiego rozwiązania, bo jest szybkie i wygodne, a to niezaprzeczalna zaleta w stale pędzącym świecie.

Z drugiej strony tradycjonaliści podnoszą argumenty, że w dostarczonych przesyłkach często znajdują się towary gorszej jakości i nic nie jest w stanie zastąpić samodzielnego wyboru artykułów ze sklepowej półki. Być może coś w tym jest, jeśli spojrzymy na historię, która przydarzyła się pewnemu użytkownikowi Twittera.

Krzysztof Cugowski ma głodową emeryturę, ale fortunę na koncie. Wydało się, ile zarabia

Oburzające znalezisko w paczce chleba

Sprawa miała miejsce w lutym b.r. w Indiach, ale nikt nie powiedział, że nie mogłaby wydarzyć się w każdym innym kraju. Mężczyzna zamówił zakupy spożywcze przez aplikację Blinkit i nieomal nie spadł z krzesła, gdy zobaczył, że w opakowaniu chleba tostowego znajduje się żywy szczur.

Skandal został zgłoszony firmie odpowiedzialnej za dostawę, której przedstawiciel przeprosił za incydent i przekazał słowa ubolewania. Równolegle rzecznik przedsiębiorstwa poinformował na Twitterze, że sklep, z którego pochodził chleb, został usunięty z platformy.

- W Blinkit przestrzegamy najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa, i dokładamy wszelkich starań, aby każdy klient otrzymywał tylko produkty i usługi najwyższej jakości. Rozumiemy, że zaufanie do nas ma ogromne znaczenie i bardzo nam przykro, że ta sytuacja zachwiała tym zaufaniem. Podjęliśmy szybkie działania i usunęliśmy sklep partnerski odpowiedzialny za ten problem z naszej platformy - podano w oświadczeniu.

Szczury nosicielami setek groźnych chorób

Nie dość, że obecność szczura w chlebie była po prostu zwyczajnie obrzydliwa, to jeszcze mogła zakończyć się prawdziwym nieszczęściem.

Szczury są nosicielami wielu chorób zakaźnych, takich jak dur brzuszny, leptospiroza, gorączka z zatoką hantawirusową czy gorączka Lassa. Gryzonie roznoszą też wirusy, skutkujące zespołem gorączki z hemoragią lub zapaleniem mózgu. 

Niestety, w Indiach wciąż dochodzi do wielu zgonów spowodowanych chorobami przenoszonymi przez żywność. WHO szacuje, że liczba samych schorzeń tego typu wzrośnie w 2030 r. do 150-170 mln wobec 100 mln w 2011 r.

Źródło: pysznosci.pl