Goniec.pl

Polska Policja

Tragedia w Przewodowie. Policja pokazała nowe zdjęcie z miejsca wybuchu rakiety

16 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Policja opublikowała nowe zdjęcie ze wsi Przewodów. Widać na nim głęboki lej i przewrócony pojazd oraz techników policyjnych ubranych w specjalistyczne ubrania ochronne. Wiemy, co dzieje się wewnątrz odciętej od świata wsi, gdzie we wtorek spadł pocisk rosyjskiej produkcji.

W środę tuż po godzinie 10 Polska Policja poinformowała o działaniach we wsi Przewodów. Służby dbają, by nikt oprócz mieszkańców nie mógł dostać się do miejsca, gdzie we wtorek spadła rakieta.

Wójt Grzegorz Drewnik jeszcze dziś ma ogłosić decyzję o ogłoszeniu żałoby w związku z wybuchem i śmiercią dwóch mężczyzn . Wiadomości na ten temat przekazał portal interia.pl.

Przewodów: policja pokazała lej po wybuchu pocisku

Od wtorkowego wieczora wieś Przewodów znalazła się na ustach całego świata . Niemniej informacji na temat tego, co dzieje się we wsi w powiecie hrubieszowskim jest niewiele. - Teren jest nieustannie odgrodzony. Do miejsca, gdzie doszło do eksplozji, mają dostęp tylko służby - przekazał reporter TVP Info obecny przy granicy z Ukrainą.

W środę około godziny 10 Polska Policja ujawniła, jak wygląda miejsce eksplozji. - W Przewodowie, gdzie doszło do wybuchu, policjanci od początku zdarzenia zabezpieczają teren - czytamy w komunikacie.

Na miejscu obecne jest Centralne Biuro Śledcze Policji, czy Biuro Kryminalne Polskiej Policji. - Wspólnie z innymi służbami szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia i zabezpieczają dowody - dodała policja.

Na udostępnionym zdjęciu widać głęboki lej, z którego ziemi wyrwana zostałą przez siłę wybuchu pocisku. Dwóch ubranych w białe, specjalistyczne ubrania ochronne mężczyzn bada dno wyrwy. Nad ich głowami znajduje się przewrócony na bok pojazd.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, interia.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Takie słowa ludzie mówią bliskim tuż przed śmiercią. Ratownik zabrał głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tego mężczyzny. Oburzające, czego miał się dopuścić
Czytaj więcej >

Polska

Zatrważające znalezisko podczas prac budowlanych. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ofiarowała na pogrzeb babci wszystkie oszczędności. Ksiądz bezlitośnie zemścił się podczas mszy
Czytaj więcej >

Polska

Nadchodzi potężne załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Dwucyfrowy mróz i śnieżyce
Czytaj więcej >

Wiadomości

Chciała się wypisać z Kościoła, trudno uwierzyć, czym straszył ją ksiądz. Padły oburzające słowa
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]