Goniec.pl
Goniec.pl

YouTube / Гулагу-нет Официальный канал

Wszedł do willi córki Putina. Ujawnił, co znalazł w środku

27 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Białoruski aktywista pochwalił się wejściem do willi jednej z córek Władimira Putina. Wraz z dwójką innych osób dostali się na teren posiadłości, a swoim wyczynem pochwalili się w sieci. Siergiej Sawieliew przekazał szczegóły operacji w rozmowie z portalem "WP Wiadomości".

Jakiś czas temu światowe media obiegła niesamowita informacja dotycząca "przejęcia" luksusowej posiadłości młodszej córki Władimira Putina. Mowa o Willa Alta Mira, położonej tuż nad zatoką biskajską w turystycznej miejscowości Biarritz.

Budynek został zbudowany tuż nad francuskim wybrzeżem Atlantyku. Jak poinformowano, we wnętrzu willi znajduje się 8 sypialni, a także trzy łazienki.

Jak się okazało, za akcją przejęcia posiadłości Jakatieriny Tichonowej, córki Władimira Putina, stał białoruski aktywista Siegiej Sawieliew. Mężczyzna wraz z dwoma partnerami zdołali wejść do środka.

Sawieliew podkreślił, że czynność przejęcia budynku odbyła się zgodnie z prawem i nie doszło do włamania. - Media lubią o tym mówić jako o włamaniu czy zakradnięciu. W rzeczywistości mieliśmy klucze i weszliśmy do środka bez wyważania drzwi czy naruszenia zamków. W świetle francuskiego prawa było to absolutnie legalne - wyjaśnił aktywista.

Białorusin zaznaczył, że przejęcie willi było efektem wcześniej przygotowanego planu

- Naszym zamiarem było sprawić, aby posiadłość, kupiona za zagrabione Rosjanom pieniądze, posłużyła czemuś dobremu. We Francji jest obecnie masa uchodźców z Ukrainy, ludzi, którzy przez terror Putina zostali bez dachu nad głową. Chcieliśmy im to zrekompensować - podkreślił Sawieliew.Warto podkreślić, że aktywiści zaproponowali, by we wnętrzu willi zamieszkali uchodźcy z Ukrainy, którzy uciekali przed działaniami wojennymi, mającymi miejsce na terenie ich kraju. W związku z tym aktywiści wymienili zamki i mieli nadzieję, że w posiadłości będą mogli zamieszkać uchodźcy z Ukrainy. Pierwotny plan się nie udał, aczkolwiek samo wejście na teren posiadłości nie poszło na marne.

- Otrzymaliśmy dostęp do ogromnej ilości dokumentów, które nie pozostawiają wątpliwości, kto jest prawdziwym właścicielem nieruchomości. Umowy, rachunki, na których widnieje nazwisko Kamila Szamałowa, oligarchy, najmłodszego rosyjskiego miliardera, a także byłego męża Jekatieriny Tichonowej, młodszej córki Putina. Wraz z prawnikami pracujemy nad tym, aby przekazać dokumenty zarówno miejscowym władzom, jak i do Pałacu Elizejskiego, a następnie zażądać, aby zarówno Szamałow, jak i Tichonowa, znaleźli się na czarnej liście. USA i Wielka Brytania już objęli ich sankcjami. Teraz kolej na Francję i UE - przekazał w rozmowie z "WP Wiadomości".

Tak żyje zaskoczona sankcjami Liza Pieskowa, córka Dmitrija Pieskowa, czyli rzecznika Kremla, który od ponad 20 lat współpracuje z Władimirem Putinem

Córka rzecznika Kremla przekroczyła wszelkie granice. Zdjęcia rozwiewają wątpliwości

Córka rzecznika Kremla poskarżyła się na objęcie jej sankcjami. Jest zła, gdyż "kocha podróżować". Oto jak wygląda życie córki oligarchy i jednego z najbliższych współpracowników Władimira Putina. Wystawne bale, kariera w Parlamencie Europejskim, drogie restauracje i luksusowe wycieczki. Współczesna księżniczka? Fot. AFP PHOTO / POOL / MAXIM SHEMETOV; Instagram.com/lisa_peskova

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Interfax: Putin podpisał nową ustawę. Nawet 15 lat więzienia

  • Rosyjskie rakiety właśnie spadły na Lwów. Nasi reporterzy na miejscu tragedii

  • Francja chce zorganizować misję humanitarną w Mariupolu. Pomóc mają Turcja i Grecja

Źródło: WP Wiadomości / Goniec.pl


Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Antoni Macierewicz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Biegli wydali opinię ws. katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz: "Jestem zszokowany"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pijany ksiądz runął na grób. Niebywałe sceny na pogrzebie, wszystko się nagrało

Czytaj więcej >
Iberion materiały własne

Wiadomości

Dwóch Polaków z Legionu Międzynarodowego zginęło w Ukrainie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białystok. Ciała 30-latki i rocznego dziecka leżały pod blokiem. Ujawniono wstrząsające szczegóły

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Czy premier Morawiecki obiecał kadrze 30 mln. zł. za wyjście z grupy? Rzecznik rządu zabrał głos

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polska. Obowiązek kwalifikacji wojskowej dla kobiet po studiach. Oto lista kierunków

Czytaj więcej >