Michał Dworczyk niedziela rano Żródło: Piotr Molecki/East News

Zaczęło się z samego rana. Dworczyk zapowiedział dostawę szczepionek do mobilnych punktów szczepień

2 Maj 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Michał Dworczyk niedawno opowiedział o akcji „Zaszczep się w majówkę”. Pełnomocnik rządu ds. szczepień oświadczył, że w mobilnych punktach pojawią się dodatkowe dawki preparatu Johnson&Johnson. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapewnił, że w niedzielę rano zostanie dostarczona dostawa medykamentów.

Niedawno Michał Dworczyk udzielił wywiadu na łamach Interii. Pełnomocnik rządu do spraw szczepień przyznał, że jest zadowolony z poziomu zainteresowania mobilnymi punktami i akcją „Zaszczep się w majówkę”. W odpowiedzi na długie kolejki szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapewnił dostarczenie dodatkowych dawek.

Akcja „Zaszczep się w majówkę”, o której mówił Michał Dworczyk, ma zachęcać Polaków do szczepienia się podczas długiego weekendu majowego. Do poniedziałku (3 maja) preparatem Johnson&Johnson może zaszczepić się każdy, kto ma aktywne e-skierowanie. Szczepienia prowadzone są w mobilnych punktach i nie wymagają wcześniejszego ustalania wizyty.

Michał Dworczyk o majówkowej akcji

W rozmowie z Interią Michał Dworczyk nie ukrywał, że zainteresowanie szczepieniami, które wykazują Polacy, to powód do optymizmu. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaznaczył, że sprawny program szczepień pozwoli znacznie szybciej wygrać z pandemią koronawirusa.

Polacy z entuzjazmem zareagowali na akcję „Zaszczep się w majówkę”. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media już w południe w Poznaniu osiągnięto limit ochotników. Natomiast na krakowskim rynku w kolejce ustawiło się ponad tysiąc osób.

Sekundy po urodzeniu ważył ponad 7 kg. Wiemy, jak wygląda po 36 latachSekundy po urodzeniu ważył ponad 7 kg. Wiemy, jak wygląda po 36 latachCzytaj dalej

Z dużym zainteresowaniem akcja spotkała się także w Trójmieście oraz Warszawie. Pełnomocnik rządu do spraw szczepień przyznał, że do punktów mobilnych dotrą dodatkowe dawki szczepionek. Najpierw powiedział o 500, później o tysiącu preparatów na punkt.

Michał Dworczyk zapowiada dostawę na niedzielę rano

Ze słów Michała Dworczyka wynika, że dodatkowe dawki szczepionek trafią do mobilnych punktów już w niedzielę 2 maja. Tę wiadomość szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przekazał na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

W każdym z 16 mobilnych punktów szczepień znalazło się 2,5 tysiąca szczepionek przeciw COVID-19. Znajdują się w nich jedynie preparaty wyprodukowane przez firmę Johnson&Johnson. Wybór spowodowany jest tym, że to jedyne preparaty tego rodzaju, które podaje się w jednej dawce.

Rząd oświadczył, że nie udostępnił innych szczepionek w ramach akcji „Zaszczep się w majówkę”, ponieważ mógłby pojawić się problem z dostarczeniem drugiej dawki zainteresowanym, a w systemie mógłby zapanować chaos.

W wielu punktach już w południe urzędnicy informowali, że skończyły się wolne preparaty. Szczepienia jednak kontynuowane są jeszcze w niedzielę i poniedziałek (2-3 maja).

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia

Następny artykuł