Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Wypłaty 13. emerytur. Są wyjątki, niektórzy pieniądze dostaną dopiero w maju
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.04.2023 20:03

Wypłaty 13. emerytur. Są wyjątki, niektórzy pieniądze dostaną dopiero w maju

pieniądze kalendarz ręka
materiały własne Iberion

Jutro ostatni dzień wręczania seniorom dodatkowych pieniędzy. Już 25 kwietnia zakończą się wypłaty 13. emerytur. Jest jednak jeden wyjątek, niektórzy przelew otrzymają dopiero w maju. O jakich kwotach mówimy i kto będzie musiał dłużej poczekać na dodatkowe świadczenie emerytalne? 

To już jutro, wielki dzień dla polskich seniorów. Chodzi o pieniądze

Pieniądze dla seniorów to kluczowa kwestia. Emeryci nie mają łatwego życia, a szalejąca drożyzna sprawia, że nie wszystkim wystarcza od pierwszego do pierwszego

We wtorek 25 kwietnia praktycznie kończy się wielka akcja wypłaty 13. emerytury, która w wielu domach stała się z racji trudnej sytuacji ważnym filarem rodzinnego budżetu. 

"Chłopaki do wzięcia". Ukochana Jarusia wyznała prawdę o ich małżeństwie. Fani są zaskoczeni

Wypłaty ostatnich 13. emerytur. Jest pewien wyjątek

To właśnie 25 kwietnia ZUS planuje wypłacić ostatnie transze 13. emerytury. Dlaczego dopiero teraz? - ZUS wypłaca 13 emerytury automatycznie wraz z kwietniową emeryturą lub rentą - czytamy w specjalnym komunikacie Zakładu. 

W kwietniu urzędnicy wypłacali pieniądze należne w ramach trzynastki w siedmiu transzach. Ostatnia z nich trafi do rąk emerytów właśnie 25 kwietnia. Jest jednak wyjątek. Jak informuje gazetasenior.pl, niektórzy otrzymają swoje pieniądze dopiero w maju. Dotyczy to osób pobierających świadczenie i zasiłek przedemerytalny. O jakich kwotach jednak mówimy? 

Ile pieniędzy w ramach 13. emerytury?

To, jak wysoka jest 13. emerytura, nie zależy od tego, ile pieniędzy normalnie dostaje senior. ZUS podkreśla, że nie tylko nie trzeba składać żadnych dokumentów o wypłacenie trzynastki, ale również nie ma co zastanawiać się nad wysokością przelewu. Każdy uprawniony do tego dodatkowego świadczenia otrzyma te same pieniądze.

- Trzynasta emerytura przysługuje w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca danego roku. W 2023 r. wynosi ona 1588,44 zł brutto - czytamy w komunikacie ZUS. Zatem już jutro na kontach niektórych pojawi się 1445,48 zł.

Źródło: goniec.pl, gazetasenior.pl