Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Wynajęła pokój z widokiem na morze. Wyjrzała przez okno i zaniemówiła
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 26.05.2024 22:29

Wynajęła pokój z widokiem na morze. Wyjrzała przez okno i zaniemówiła

plecak
Fot. Unsplash/Erik Mclean, TikTok/clarisamurgia

Opowieści o oszustwach hotelarzy nie są niczym nowym. Nieraz turyści przekonywali się np. że wybrany przez nich obiekt noclegowy wcale nie wygląda tak, jak w katalogu czy w sieci. Przedstawiane jako schludne i luksusowe wnętrza potrafią okazać się prawdziwą ruiną. Nikt nie mógł jednak spodziewać się, że można aż tak zmanipulować ogłoszenie, jak w przypadku pewnej podróżniczki z Argentyny. Jej nagranie to hit na TikToku. 

Turystka wynajęła pokój z widokiem na morze

Pewna Argentynka, wybierając się na urlop na południe Włoch, postanowiła wynająć miejsce na nocleg za pośrednictwem popularnej platformy Airbnb. W prowincji Lecce zarezerwowała sobie mieszkanie z bajecznym widokiem na zatokę w wiosce Parati. I chociaż miejscowość oddalona jest o ok. 10 km od Morza Jońskiego, a krajobraz zdawał się rozpościerać znacznie bliżej, nic nie wzbudziło jej podejrzeń. A szkoda, bo uniknęłaby wielkiego rozczarowania.

Gdy tylko kobieta przybyła na miejsce, na jaw wyszła brutalna prawda. Okazało się, że została perfidnie oszukana. Po otwarciu drzwi do lokalu wszystko wydawało się być jeszcze w porządku. Niestety, kiedy turystka chciała nacieszyć oko widokiem, przeżyła więcej niż szok. O co dokładnie chodziło?

Nie żyje pan Adam. Zginął jadąc do szpitala odwiedzić chorego syna

Kobieta została perfidnie oszukana

Obywatelka Argentyny nagrała wszystko i wrzuciła na TikToka, bo zapewne gdyby nie film, mało kto uwierzyłby, że można aż tak nagiąć rzeczywistość. Zamiast wymarzonej zatoki, po wyjściu na balkon zobaczyła mało urokliwą, za to brudną uliczkę. Jedynym widokiem na morze, jaki widziała, był natomiast ten, jaki przedstawiono na wywieszonym za oknem plakacie. Przekonajcie się zresztą sami, oglądając nagranie.

Malownicza zatoka tylko na plakacie

Plakat przedstawiający błękitną, rajską zatokę zamocowany został na ścianie sąsiedniego budynku, który estetyką również nie grzeszył, podobnie jak sama uliczka. Gdy patrzyło się na niego pod odpowiednim kątem, rzeczywiście, można było odnieść wrażenie, że za oknem jest prawdziwe, lazurowe morze.

Sama turystka początkowo była, co oczywiste, oburzona oszustwem, ale po chwili obróciła całą sytuację w żart i potraktowała ją jako jedną z wielu przygód. Jej film stał się w międzyczasie prawdziwym viralem i ma już ponad 3 mln odsłon.

Źródło: Wprost, TikTok