Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wybuch na poligonie podczas ćwiczeń. Nie żyją dwie osoby
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.03.2024 13:00

Wybuch na poligonie podczas ćwiczeń. Nie żyją dwie osoby

wybuch
Fot.: Wojciech Olkusnik/East News

Śmiertelny wypadek na poligonie na Śląsku. Nie żyją dwie osoby. Zginęli podczas ćwiczeń wysadzania trotylu. Wiadomość potwierdziło Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Na miejscu prowadzenia ćwiczeń nie było lekarza.

Wybuch na poligonie: nie żyją dwie osoby

Na terenie dawnego 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w miejscowości Solarnia (województwo śląskie) doszło do śmiertelnego wypadku podczas ćwiczeń. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25.03).

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) przekazało, iż przed godziną 11 w czasie ćwiczeń wysadzania trotylu doszło do wybuchu. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby.

Wiadomo, co teraz stanie się z księżną Kate. Widzieli, jak się pakuje

Nieoficjalne: na poligonie doszło do wybuchu granatu

Obie ofiary śmiertelne zmarły w wyniku poniesionych obrażeń. Nie są jeszcze znane okoliczności tragicznego zdarzenia na poligonie w powiecie lublinieckim. Na miejscu działają służby. Lokalny serwis klobucka.pl informuje, iż na terenie poligonu doszło do wybuchu granatu. Nie są to potwierdzone informacje.

ZOBACZ: Policyjny pościg na Mazowszu. 15-latka została postrzelona w udo

WCZK w Katowicach podkreśla, że na miejscu wybuchu znajdowała się straż pożarna, która zabezpieczała teren. Strażacy przyjechali ciężkim samochodem gaśniczym wraz ze zbiornikiem na wodę. Co więcej, na poligonie, gdzie zginęły dwie osoby, obecne były również dwie karetki wojskowe, ale nie znajdował się w nich lekarz.

Okoliczności śmiertelnego wypadku na poligonie będą wyjaśniane

Mimo zabezpieczenia terenu poligonu dawnego 13. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Solarni nie udało się uratować rannych. Lekarz po przybyciu na miejsce jedynie stwierdzić zgon poszkodowanych. Obrażenia były zbyt poważne.

ZOBACZ: Proboszcz przeprosił wiernych na mszy w Niedzielę Palmową. Padły ważne słowa

Śledczy badający okoliczności śmiertelnego wypadku podczas ćwiczeń z wysadzaniem trotylu badać będą przede wszystkim, czy zachowano wszelkie procedury bezpieczeństwa. Na ten moment nie można wykluczyć żadnego ze scenariuszy zdarzenia.

Źródło: interia, klobucka.pl