Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyją dwie młode osoby. Ciężarówka przygniotła osobówkę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.03.2024 18:13

Nie żyją dwie młode osoby. Ciężarówka przygniotła osobówkę

wypadek
Fot.: KW PSP Olsztyn

Tragiczny wypadek w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie). Auto, którym jechali dwaj młodzi ludzie, zostało przygniecione przez samochód ciężarowy. Nie żyją dwie osoby, jedna z nich miała tylko około 20 lat. Policjanci przedstawili wstępny przebieg śmiertelnego zdarzenia.

Giżycko: osobówka została przygnieciona przez samochód ciężarowy

W Giżycku w województwie warmińsko-mazurskim doszło w piątek (22.03) do tragicznego w skutkach wypadku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Moniuszki w kierunku Mrągowa około godziny 15.00.

Na drodze doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Zgodnie z ustaleniami Polsat News, w mniejszym aucie podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Pierwsze ustalenia wskazują, że jeden z nich miał zaledwie 20 lat.

Przebadali jabłka z Biedronki i Lidla. Wyniki mogą zaskoczyć

Dwaj mężczyźnie zginęli na miejscu

Młodzi mężczyźni podróżujący samochodem osobowym ponieśli śmierć na miejscu. Ratownicy pogotowia nie mieli szans na ich uratowanie. Obrażenia były zbyt poważne. Na miejsce wezwano prokuratora i zablokowano drogę. Policja przedstawiła wstępny scenariusz tego, co działo się na chwilę przed zderzeniem z ciężarówką i późniejszym przygnieceniem osobówki przez wielotonowy pojazd.

ZOBACZ: Wszyscy się mylili, to nie koniec zimy. Ostrzeżenia dla 11 województw

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Volkswagena Passata stracił panowanie i wjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącym samochodem ciężarowym - przekazała oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku abp. szt. Iwona Chruścielska w rozmowie z Polsat News.

Kierowca samochody osobowego miał jechać brawurowo

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia wskazali, że zgodnie z relacją świadków, jeszcze przed wypadkiem, kierujący samochodem osobowym zwrócił uwagę brawurową jazdą. Mężczyzna miał wyprzedzać inne samochody i przekraczać dozwoloną prędkość.

ZOBACZ: Próbował zabić 5 osób. Policja pokazała nagranie

Okoliczności wypadku zostaną dokładnie wyjaśnione już po zebraniu dowodów na miejscu zderzenia. Kierowcy podróżujący w stronę Mrągowa muszą przygotować się na utrudnienia na trasie.

Źródło: polsatnews.pl