Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Wszyscy się mylili. Pogoda na Boże Ciało zaskoczy wielu Polaków
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 18.05.2024 19:10

Wszyscy się mylili. Pogoda na Boże Ciało zaskoczy wielu Polaków

ulewa
Fot. PIOTR PIWOWARSKI/East News

Już niedługo wielu z nas będzie cieszyć się długim, bo aż czterodniowym, weekendem. Wszystko w związku ze świętem Bożego Ciała. Niektórzy na ostatnią chwilę rezerwują pobyt w hotelu lub dłuższe wycieczki. Warto poważnie się nad tym zastanowić, ponieważ najnowsze prognozy pogody nie napawają optymizmem.

Pogoda na Boże Ciało 2024

Boże Ciało przypada w tym roku na czwartek, 30 maja, w związku z czym niektórzy będą mogli cieszyć się aż czterodniowym wolnym. Do pracy wrócimy w poniedziałek, 3 czerwca. Pojawiły się już pierwsze prognozy, wszystko wskazuje na to, że będzie upalnie, ale także potencjalnie niebezpiecznie.

Była 13:59. Trudno uwierzyć, co nagrały kamery na plaży w Międzyzdrojach

Pogoda na długi weekend Bożego Ciała może zaskoczyć

Synoptycy mają dla nas zarówno dobre jak i złe wieści. O tyle dobrych, że w czasie długiego weekendu Bożego Ciała ma być całkiem ciepło. Wskazania na termometrze mają codziennie osiągać około 19-22 st. C w całej Polsce. Niestety pojawiają się także złe informacje, związane z nieprzyjemnymi zjawiskami pogodowymi. Nie zabraknie jednakowo przelotnych opadów deszczu, a miejscami także burz.

ZOBACZ TAKŻE: IMGW alarmuje. Nadciągają burze i ulewy, ostrzeżenia w niemal całej Polsce

Prognoza pogody na długi weekend 30.05-2.06

Wiele wskazuje na to, że najładniejszym dniem z całego długiego weekendu okaże się piątek, 31 maja. Na termometrach w cały kraju zobaczymy 20-22 st. C, jednak już wieczorem z zachodu napłynie deszczowy front, który przyniesie opady. Po dość ładnym oraz słonecznym czwartku i piątku, czeka nas weekend wypełniony ulewami. Te mają szczególnie dać się we znaki w pasie województw centralnych. Wraz z nimi należy spodziewać się także burz – dynamiczna wymiana mas powietrza w nocy z piątku na sobotę może stworzyć przyjazne warunki dla powstawania mikrokomórek burzowych.