Goniec.pl
racje żywnościowe

SERGEY BOBOK/AFP/East News, Twitter/NEXTA

Wojna w Ukrainie. Rosyjskie wojsko otrzymuje przeterminowane racje żywnościowe

1 Marca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Wojna w Ukrainie. Urzędnik ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poinformował, że rosyjscy żołnierzy karmieni są przeterminowaną żywnością. Większość towarów nie nadaje się do spożycia od 7 lat. Co więcej, w przestrzeni coraz częściej pojawiają się także doniesienia o będącym na wykończeniu zaopatrzeniu dla armii Putina, która zaczyna się buntować.

Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła

Przedstawiciel ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko zamieścił w serwisie Telegram nagranie, na którym obnażył prawdę na temat tego, jak przez swoich zwierzchników traktowani są rosyjscy żołnierze.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Wojna w Ukrainie. Rosyjscy żołnierze karmieni przeterminowaną żywnością

Ukraińcy dotarli do racji żywnościowych, które są na wyposażeniu wrogich wojsk rosyjskich wysłanych do walk na terenie Ukrainy.

Na udostępnionym w sieci przez Heraszczenkę wideo widać kartony pudełek z żywnością z nazwą firmy "Wojentorg", dostarczającej usługi dla ministerstwa obrony Rosji. Tym, co szokuje jest data przydatności do spożycia towarów, wskazująca na 2015 rok.

- Jakimi de**lami muszą być wasi generałowie, by wyposażać swoją armię przeterminowanymi racjami? Teraz jest luty 2022 r.! Jesteście na Ukrainie. Giniecie na Ukrainie nie wiadomo za co i jeszcze, k****, dają wam te przeterminowane racje - mówi jeden z żołnierzy do Rosjan i apeluje do ich matek, by jak najszybciej "zabrały swoje dzieci" zanim polegną w walce z ukraińską armią.

Problemy Rosjan narastają

Przeterminowana żywność to niejedyny problem rosyjskiej armii. Wojska Putina przygotowane były na błyskawiczną wojnę, trwającą maksymalnie kilka dni. Z tego też powodu nie przygotowały się do dłuższych potyczek.

Z ostatniej chwili czerwone

[ZAPIS RELACJI] Prezydent Zełenski przed chwilą wydał oświadczenie. Rosjanie chcą zniszczyć kolejne ukraińskie miasta

CZYTAJ DALEJ

W sieci krążą informacje przekazywane przez ukraińskie władze, które mówią o tym, że Rosjanom coraz częściej brakuje zaopatrzenia. Wyczerpują się zarówno paliwo, jak i jedzenie.

Zdesperowani żołnierze błagają Ukraińców o pomoc, często posuwając się do kuriozalnych czynów. Na naszym portalu opisywaliśmy chociażby historię dwóch członków rosyjskiej armii, którzy udali się po paliwo na komendę policji.

Takie sytuacje sprawiają, że Rosjanie mają coraz większe kłopoty również z morale. Pojawiają się doniesienia, że niektóre z oddziałów buntują się i porzucają sprzęt. Nie oznacza to jednak, że okupant zamierza szybko się poddać. Agresor ma jeszcze dużo sił w rezerwach i może przejść do metodycznego, znacznie bardziej brutalnego działania.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Goniec.pl, Telegram, Onet

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

Czytaj więcej >
Trafiła na czarną listę Putina

Wiadomości

Trafiła na czarną listę Putina. "Nie mogę wrócić do Rosji, bo będę tam prześladowana"

Czytaj więcej >
Rosjanie mają dość wojny w Ukrainie?

Wiadomości

Rosjanie mają dość? Sondaż na zlecenie Kremla nie pozostawia złudzeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja zapowiada gigantyczną podwyżkę wydatków na broń. 50 proc więcej w 2023 roku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Byliśmy na grobie matki Jarosława Kaczyńskiego. Jeden szczegół zadziwia

Czytaj więcej >