Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojna w Ukrainie. Kolejny rosyjski atak rakietowy na Odessę. Zbombardowano blok mieszkalny, rośnie liczba ofiar
Natalia Janus
Natalia Janus 01.07.2022 08:22

Wojna w Ukrainie. Kolejny rosyjski atak rakietowy na Odessę. Zbombardowano blok mieszkalny, rośnie liczba ofiar

atak rakietowy
Źródło/Facebook/ДСНСУкраїни

W Ukrainie doszło do kolejnego rosyjskiego ataku rakietowego. Tym razem ostrzelany został blok mieszkalny w obwodzie odeskim na południu Ukrainy. Jak podał rzecznik władz obwodowych Serhij Bratczuk, w wyniku uderzenia wrogiej rakiety 17 osób zginęło, a 30 zostało rannych. Niestety, liczba ofiar cały czas wzrasta.

Atak rakietowy na Odessę

Do kolejnego rosyjskiego ataku rakietowego doszło nocą z czwartku na piątek w rejonie białogrodzkim. W wyniku ostrzału został częściowo zniszczony ośmiopiętrowy budynek mieszkalny, oraz centrum rekreacji. W środku znajdowali się ludzie.

- Doszło do ataku rakietowego na region Odessy przez strategiczne samoloty z kierunku Morza Czarnego. Jedna rakieta uderzyła w 9-piętrowy budynek mieszkalny, druga w centrum rekreacji w dzielnicy Biełhorod-Dniestr - napisał Bratczuk.

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ostrzału 

W swoim komunikacie Bratczuk podkreślił, że wiele osób jest rannych, w tym również dzieci. Jednak z publikowanych informacji wynika, że liczba ofiar śmiertelnych cały czas rośnie. Aktualny bilans aż to 17 zabitych i kilkudziesięciu rannych. - Kolejnych 30 zostało rannych, w tym 3 dzieci. Pracownikom Państwowego Pogotowia Ratunkowego udało się również uratować spod gruzów 7 osób, w tym 3 dzieci - podaje agencja Ukrinform. 

- Wzrosła też liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ataku rakietowego na budynek mieszkalny w Mikołajowie, który miał miejsce w środę - poinformowała w nocy z czwartku na piątek służba prasowa Państwowego Pogotowia Ratunkowego w obwodzie mikołajowskim. Zginęło tam osiem osób. 

Do zmasowanego ostrzału rakietowego doszło w środę około godz. 6 rano (godz. 5 w Polsce). Jedna z rakiet trafiła w wielopiętrowy dom mieszkalny. Zniszczone zostały piętra od drugiego do czwartego, a odłamki uszkodziły także okoliczne domy.

W rezultacie ataku całkowicie spłonęło 11 garaży i osiem samochodów, a także uszkodzony został ośrodek wypoczynkowy oraz infrastruktura portowa i produkcyjna. 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: polstanews.pl, goniec.pl