Goniec.pl
SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Wojna w Ukrainie. Co mówi mowa ciała Wołodymyra Zełenskiego? Interesujące wnioski

6 Marca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Wojna w Ukrainie. Ekspertka od mowy ciała przeanalizowała ostatnie zdjęcia i nagrania z Wołodymyrem Zełenskim. Według jej analizy, to, co robi prezydent Ukrainy, jest ze wszech miar prawdziwe, co widać po tym, jak reaguje jego ciało. Ekspertka odmówiła jednak podobnej analizy dla Władimira Putina. Wyjaśniła dlaczego.

Natalia Hofman jest psycholożką. Specjalizuje się w komunikacji niewerbalnej oraz w przesłuchaniach. Postanowiła przyjrzeć się temu, jak w tej sytuacji zachowuje się prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Wojna w Ukrainie. Ekspertka mowy ciała opowiedziała o Wołodymyrze Zełenskim

Komunikacja niewerbalna potrafi sprawić, że to, co mówimy na zewnątrz traci swoją wartość lub nabiera jej w oczach innych. Można przy tym rozpoznać, czy ktoś kłamie, czy też jest zupełnie szczery. W tym celu specjaliści często przyglądają się politykom.

Natalia Hofman na Instagramie opowiedziała o tym, jak w trudnej sytuacji, jak wojna, zachowuje się Wołodymyr Zełenski. Jej odpowiedź wydaje się nie zaskakiwać zbyt wielu.

Z ostatniej chwili czerwone

[ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] Kolumna Rosjan została rozbita. Blinken zdradził plany USA wobec Polski

CZYTAJ DALEJ

- Tym razem skupię swoją energię i wiedzę w kierunku prawdziwego lidera i przywódcy. Człowieka, który zamiast "naprzód" mówi "za mną". Wołodymyr Zełenski - prezydent Ukrainy - przekazała.

Na podstawie kilku nagrań i zdjęć przekazała to, co widać w komunikacji niewerbalnej Zełenskiego i co ona może powiedzieć nam o nim samym.

- Postawa wyprostowana i wzrok skierowany przed siebie, wyrażający pewność siebie, śmiałość, odwagę - pisała. - Prawdziwy uśmiech - uśmiechają się nie tylko usta, ale i oczy.

- Pewność siebie wyrażana przez postawę ciała - wyprostowanie sylwetki, głowa do przodu, utrzymanie spojrzenia. W przemówieniach świetna intonacja głosem dopasowana do sytuacji (wyraźnie mówi, nie za szybko - pojawia się tu tzw. efekt Bonda, wolniej znaczy szybciej, zarówno w gestykulacji, jak i wypowiedzi) - dodała.

Bardzo często na zdjęciach wśród ludzi Zełenski siedzi razem z nimi. Ekspertka podkreśliła, że chodzi o to, by pokazać, że nie ma równych i równiejszych, a on sam często nachylał się do swoich rozmówców, by pokazać, że naprawdę ich słucha.

Ekspertka odmówiła omówienia mowy ciała Władimira Putina

O ile sprawa z Wołodymyrem Zełenskim wydawała się prosta, to ekspertka wyraźnie odmówiła podobnego zajęcia się mową ciała Władimira Putina. Wyjaśniła dlaczego.

- Wiem, że jesteście ciekawi, że chcecie wiedzieć jak ten człowiek myśli, czy kłamie i jakiej broni użyje? Jednak od początku, od kiedy zajmuję się psychologią kłamstwa, chciałam to robić, żeby nieść dobro. Mówić, jaka jest prawda, opierając się na wiedzy i doświadczeniu. Brzmi patetycznie, ale taka była i jest moja "misja" - stwierdziła.

- Dodatkowo, ktoś, kto zabija, jak już wiemy bez większych analiz, to ktoś o rysie (co najmniej) psychopatycznym i analiza tu jest bardzo ryzykowna, bo niektóre odruchy, jak zwężanie czy powiększanie źrenic, będą zakłamane - podsumowała.

Domena publiczna & Ministerstwo Obrony Ukrainy

Wojna w Ukrainie. Uciekający Rosjanie zostawili za sobą tajne dokumenty. Ujawniono ich treść

Ukraińskie służby odnalazły tajne dokumenty rosyjskich żołnierzy.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Polska. Obowiązek kwalifikacji wojskowej dla kobiet po studiach. Oto lista kierunków

Czytaj więcej >
AFP/EAST NEWS

Wiadomości

Jarosław Kaczyński gotowy na debatę z Donaldem Tuskiem. Stawia jeden warunek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Mateusz Morawiecki dostał zaskakujące pytanie o Ziobrę. Jego odpowiedź zaskoczyła dziennikarzy

Czytaj więcej >
Twitter/pisorgpl

Wiadomości

Jarosław Kaczyński bezlitosny dla Niemiec. "Są nam winni, mają zapłacić"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wspólne wojsko Rosji i Białorusi przy granicy z Ukrainą. "Trwa gromadzenie wojsk”

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Jarosław Kaczyński krytykuje lekarzy i wskazuje na księży. "Trzeba coś z tym zrobić"

Czytaj więcej >