Goniec.pl
bialystok-wodny-autobus

https://twitter.com/mpolowianiuk

Woda wdzierała się nawet do autobusów, wszystko zalane. Wielka burza nad Białymstokiem

1 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Burza z intensywnymi opadami, która przeszła nad Białymstokiem, doprowadziła do zalania ulic i posesji. Wystarczyła godzina, by doszło do podtopień. Strażacy otrzymali już kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących wody wlewającej się do piwnic i lokali usługowych. Do mediów trafiło nagranie, na którym widać, jak woda wdarła się do autobusu.

Nad Białymstokiem zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami synoptyków pojawiły się chmury burzowe. W czwartkowy wieczór w ciągu godziny w mieście spadło 26 litrów deszczu. W wyniku intensywnych opadów doszło do lokalnych podtopień. Rzeka Biała zaczęła szybko wzbierać.

burza-piorun-trafil

Nagrał uderzenie pioruna. Sekundy później dom stanął w ogniu

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystarczyło 10 minut, by na Białystok spadło ponad 9 litrów deszczu. Przez niektóre ulice nie można przejechać z powodu lokalnych podtopień. W mediach pojawiły się zdjęcia i nagrania.

Ulewa nad Białymstokiem – kolejne miasto z podtopieniami

Marcin Połowianiuk z portalu Spider’s Web umieścił na swoim Twitterze zdjęcie Białegostoku, pokazując, jak wygląda miasto po godzinie intensywnych opadów. Na fotografii widać podtopione ulice i przedzierające się przez wodę samochody.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej zdjęć i nagrań internautów, którzy pokazują, jak miasto leżące w województwie podlaskim zmieniło się w ciągu zaledwie godziny. W wielu miejscach nie da się przejechać z powodu podtopień.

Z przekazanych informacji wynika, że intensywne opady deszczu, które towarzyszyły burzy, doszło do zalania między innymi ulicy Plażowej. Trasa położona jest w pobliżu zalewu. W tej okolicy można było przejechać jedynie po chodniku.

Nieprzejezdne stały się także dwa ronda – Jurowiecka oraz Poleska. Tam także woda sięgała już powyżej podwozia samochodów. Taka sama sytuacja dotyczy całej ulicy Jurowieckiej. Podobnie wyglądają ulice Branickiego, Miłosza oraz Piastowskiej.

Do mediów społecznościowych trafiła też fotografia zrobiona w komunikacji miejskiej. Na zdjęciu widać, jak woda wdarła się do autobusu i przykryła podłogę pojazdu. W innym miejscu na zalanym trawniku utknął samochód, który szukał drogi przejazdu.

Białystok ma problemy podczas intensywnych opadów

Radny sejmiku województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz zauważył, że Białystok nie po raz pierwszy zmaga się z problemem podtopień podczas intensywnych opadów deszczu. Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu zarzuca władzom miasta brak pomysłu na rozwiązanie.

Strażacy z województwa podlaskiego zaapelowali do mieszkańców, by przez pewien czas nie wyjeżdżali samochodami na ulicę. Służby odebrały już kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących podtopień garaży, ulic, piwnic, posesji i lokali usługowych. Dyżurny stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku potwierdził, że nadal pada.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Członkowie zespołu Maneskin oddali nagrodę otrzymaną na festiwalu w Sopocie fance

  • Poznaliśmy szczegóły postępowania ws. kardynała Dziwisza

  • Śmiertelny wypadek na A1 w okolicach Łodzi. Nie żyją dwie osoby

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest reakcja resortu Zbigniewa Ziobry ws. decyzji NIK

Czytaj więcej >