Goniec.pl > Wiadomości > WM: Rafał Ziemkiewicz poprowadzi program w Polsat News
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 01.12.2021 13:31

WM: Rafał Ziemkiewicz poprowadzi program w Polsat News

Rafał Ziemkiewicz
Pawel Wodzynski/East News

Polsat News ma w planach stworzenie nowego satyrycznego programu na kształt "Szkła kontaktowego" czy "W tyle wizji". Rekrutacja już się rozpoczęła, a kandydatami do prowadzenia formatu są m.in. Rafał Ziemkiewicz i Monika Jaruzelska.

"Szkło kontaktowe" i "W tyle wizji" to perełki TVN24 i TVP Info. Programy ogląda codziennie ponad 0,5 mln widzów, którzy upodobali się formaty, w których komentuje się wydarzenia polityczne podszyte odrobiną szyderstwa.

Spośród trzech najchętniej oglądanych telewizji informacyjnych w Polsce, jedynie Polsat News nie posiada w swojej ofercie podobnej propozycji i traci na tym sporą część udziałów w rynku telewizyjnym. To wkrótce może się jednak zmienić, bo jak donoszą Wirtualne Media, władze stacji planują w najbliższej przyszłości ruszyć z nową produkcją.

Polsat chce rozmawiać o polityce "bez ogródek"

Jak czytamy na stronie wirtualnemedia.pl, Polsat News już prowadzi rekrutację do zespołu nowego programu. Ma on najprawdopodobniej nosić nazwę "Bez ogródek".

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Potencjalnymi kandydatami do zajęcia miejsc komentatorów są Monika Jaruzelska, Wiktor Świetlik oraz Rafał Ziemkiewicz.

- Nikt jeszcze nie jest pewny. Godzina emisji też nie została ustalona. To bardzo mgliste plany - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl wydawca Polsatu, który chce pozostać anonimowy.

Ziemkiewicz przejdzie do Polsat News?

To właśnie nazwisko Ziemkiewicza jest szczególnie interesujące, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze doświadczenia. W poprzednich latach dziennikarz prowadził konkurencyjne "W tyle wizji" w TVP Info, jednak został zdjęty z anteny we wrześniu ubiegłego roku.

Choć tej wersji zaprzeczał szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski, powodem zwolnienia publicysty miała być otwarta krytyka m.in. ustawy uderzającej w branżę futrzarską, forsowanej przez PiS. - Użyłem publicznie sformułowania o szaleństwie Jarosława Kaczyńskiego. Wówczas zadzwonił do mnie wydawca „W tyle wizji” i zapytał, czy zamierzam to samo powiedzieć na żywo na antenie. Zapewniłem go, że oczywiście tak - tłumaczył wówczas Ziemkiewicz.

W październiku 2021 roku o Ziemkiewiczu zrobiło się głośno po tym, jak został on zatrzymany na lotnisku Heathrow podczas podróży z rodziną do Wlk. Brytanii. Powodem miały być głoszone przez niego poglądy, które - jak przekazano - są "sprzeczne z brytyjskimi wartościami i mogą być obraźliwe dla innych". Według publicysty to zdarzenie to wynik wydarzeń sprzed kilku lat, kiedy Rafał Pankowski ze stowarzyszenia "Nigdy więcej" umieścił go na liście antysemitów.

Powrót córki prezydenta

Poza Ziemkiewiczem na antenie Polsat News możemy zobaczyć wkrótce Monikę Jaruzelską. Obecnie jest ona warszawską radną. Pisze też felietony i nagrywa wywiady, które wrzuca na swój kanał w serwisie YouTube.

Z kolei Wiktor Świetlik, który także ma być brany pod uwagę, pracował m.in. w Polskim Radiu. Przez pewien czas był dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Od kwietnia 2016 jest jednym z prowadzących program „W tyle wizji”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualne Media

Tagi: TVP