Goniec.pl

MIKHAIL KLIMENTYEV/AFP/East News

"Władimir Putin wydał rozkaz". Ukraiński wywiad ujawnił tajne dane

12 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Ukraiński wywiad wojskowy przekazał ustalenia na temat jednego z możliwych scenariuszy, jakie znalazły się na stole Władimira Putina. - Prezydent Rosji wydał rozkaz przygotowania prowokacji - podały służby. Śledczy wskazują, że w elektrowni atmowej w Czarnobylu może dość do zamachu terrorystycznego.

Brak sukcesów na polu bitewnym w niemal całej Ukrainie oraz rozszerzające się sankcje gospodarcze zmusiły Władimira Putina do zmiany planu działań ? Ukraiński wywiad wojskowy opublikował ważny komunikat.

- Według posiadanej informacji Władimir Putin wydał rozkaz przygotowania aktu terrorystycznego w elektrowni jądrowej w Czarnobylu - czytamy w informacji opublikowanej przez Ministerstwo Obrony Ukrainy.

Wojna w Ukrainie: Władimir Putin chce przeprowadzić zamach w elektrowni w Czarnobylu?

Wywiad Ukrainy ostrzega, że Rosjanie zaczynają "imitować" obecność ukraińskich żołnierzy. Ma być to jedynie wstęp do szerszej akcji planowanej przez Władimira Putina.

- W kontrolowanym przez wojska rosyjskie obiekcie (elektrowni jądrowej w Czarnobylu - przyp. red.) planowane jest wywołanie katastrofy technogennej, odpowiedzialnością za którą okupanci będą chcieli obarczyć Ukrainę - napisały ukraińskie służby.

W opinii służb już teraz widać przesłanki świadczące o niepewności obecnej sytuacji. Według ustaleń obecnie elektrownia w Czarnobylu jest nie tylko odłączona od międzynarodowego monitoringu MAEA. - Zasoby istniejących generatorów diesla obliczane są na 48-godzinne wsparcie systemów bezpieczeństwa - przekazuje w komunikacie wywiad ukraiński.

Na miejscu są Białorusini, ale nie wpuszczono ekipy naprawczej

Trudna sytuacja w czarnobylskiej elektrowni sprawiła, że do jej wnętrza chciała się dostać specjalna ekipa. Ukraiński wywiad poinformował jednak, że Rosjanie odrzucili ich propozycję.

- Okupanci odmówili dostępu ukraińskiej brygadzie remontowej. Do elektrowni wkroczyli, na polecenie Alaksandra Łukaszenki, 'białoruscy specjaliści'. Wśród nich, udając ekspertów, wchodzą rosyjscy dywersanci, którzy mają przygotować zamach - dodaje ukraiński wywiad.

Co dalej z wojną w Ukrainie?

Doniesienia o planowanym przez Władimira Putina zamachu w elektrowni w Czarnobylu rzucają cień na doniesienia o możliwych rozmowach na linii prezydent Rosji i prezydent Ukrainy . Nie zmienia to jednak faktu, że w publicznej propagandzie Władimir Putin nadal utrzymuje, iż zachodnie sankcje nie odnoszą większych efektów w Federacji Rosyjskiej. Podczas niedawnego posiedzenia rządu gospodarkę Rosji określano w dwóch słowach: "stabilna" i "pod kontrolą" .

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, polsatnews.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje zasłużona wolontariuszka. "Kobieta o wielkim sercu"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poszedł do paczkomatu i nie mógł uwierzyć, w to, co widzi. Od razu chwycił za telefon
Czytaj więcej >

Wiadomości

Oburzające nagranie z samolotu polskich linii lotniczych. Piloci zostali zawieszeni
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Ryszard Niemiec. PZPN pogrążone w żałobie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dawid Kubacki pobił rekord Adama Małysza. Nie dokonał tego wcześniej żaden Polak
Czytaj więcej >

Wiadomości

Myśleli, że nikt tego nie zauważy? "Wiadomości" TVP chciały nabrać widzów
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]