Goniec.pl > Wiadomości > Co ze zdrowiem Władimira Putina? Kreml pilnie przerwał milczenie
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.10.2023 14:18

Co ze zdrowiem Władimira Putina? Kreml pilnie przerwał milczenie

Władimir Putin
GAVRIIL GRIGOROV/AFP/East News

Kilka dni temu świat obiegły sensacyjne informacje o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia Władimira Putina. Jeszcze większy szok wywołała informacja, jaka w piątek 27 października została zamieszczona na kanale na Telegramie o nazwie General SVR. Jego administrator twierdzi, że prezydent Rosji zmarł minionego wieczoru. Czy to prawda? Jest już komentarz Kremla.

Władimir Putin nie żyje?

W piątek 27 października część świata wstrzymała oddech. Na kanale General SVR na Telegramie, którego właścicielem ma być były generał Służb Wywiadu Zagranicznego Rosji, zamieszczono serię pilnych wiadomości o śmierci Władimira Putina. Co istotne, poprzedziły je publikowane w minionych dniach informacje o pogarszającym się stanie zdrowia prezydenta Rosji.

- Wczoraj po południu stan zdrowia prezydenta Rosji Władimira Putina zaczął się gwałtownie pogarszać. Około godziny 20 czasu moskiewskiego dyżurujący lekarze wezwali dodatkowy zespół, który po przybyciu na miejsce w ciągu piętnastu minut rozpoczął reanimację prezydenta, wówczas stan Putina był krytyczny. O godzinie 20.42 czasu moskiewskiego lekarze przerwali reanimację i stwierdzili zgon prezydenta - napisano.

Gdzie jest Grzegorz Borys? Byli sąsiedzi ujawnili nieznane fakty, tego nikt się nie spodziewał

Cała seria wpisów o śmierci prezydenta Rosji

Po tym pełnym dramatyzmu wpisie na kanale SVR pojawiły się także kolejne. W jednym z nich przekazano m.in. że “po poinformowaniu o zdarzeniu funkcjonariuszy ochrony pełniących dyżur przy drzwiach na osobisty rozkaz Dmitrija Kochniewa zablokowano pomieszczenie w rezydencji prezydenckiej we Wałdaju, które zostało zamienione na oddział intensywnej terapii, na którym zmarł Putin”.

ZOBACZ: Nie żyje były premier Chin. Li Keqiang zmarł nagle w wieku 68 lat

W innym z kolei tajemniczy General SVR podał, że ochroniarze dyktatora nakazali lekarzom spokój, ciszę i czekanie, a sam Kochniew rozpoczął wykonywanie poleceń wydanych przez bliskiego współpracownika Putina Nikołaja Patruszewa.

- Na rozkaz Kochniewa wzmocniono także bezpieczeństwo sobowtóra prezydenta. Teraz rozstrzyga się wiele kwestii, w tym przyszłe losy lekarzy - dodano.

Na Kremlu miały rozpocząć się negocjacje

Autor kanału twierdzi ponadto, że Kreml poważnie zastanawia się teraz, jak rozwiązać sprawę śmierci Putina. Rozpoczęte miały zostać negocjacje ws. utworzenia nowej koalicji proputinowskich elit pod przewodnictwem wspomnianego Patruszewa.

Jednocześnie General SVR stoi na stanowisku, że po ewentualnej śmierci prezydenta Rosji, ukrywanie prawdy i zastępowanie go sobowtórem zakrawa o zamach stanu.

- Na krótko przed śmiercią prezydenta, gdy było już wiadomo, że umiera, rozważano możliwość wprowadzenia Putina w śpiączkę farmakologiczną z zachowaniem świeżego trupa, tak aby po wyraźnym ustaleniu z następcą i sprawnym przeniesieniu władzy, przedstawić społeczeństwu świeżo zmarłego, przy czym ta opcja, ze względu na śmierć, która już nastąpiła, znika - czytamy.

Pieskow skomentował rewelacje nt. śmierci Putina

Musimy pamiętać jednak, że Władimir Putin przez wielu nieraz stawiany był już nad grobem, a ze względu na wytworzony nad nim parasol ochronny i kremlowską propagandę, trudno odróżnić prawdziwe informacje od tych, które mogą wypuszczać także współpracownicy zbrodniarza.

ZOBACZ: Nie żyje wieloletnia przyjaciółka Karola Wojtyły. Nazywana “Agentem 007 Jana Pawła II”

Sam Kreml odniósł się już oficjalnie do najnowszych rewelacji ustami rzecznika Putina Dmitrija Pieskowa. W rozmowie z agencją RIA Novosti określił on je mianem “absurdalnej bzdury”. 

- Takie historie należą do kategorii fałszywych wiadomości, omawianych z godną pozazdroszczenia wytrwałością przez wiele mediów - przekazał.

Źródło: Telegram, Radio ZET