Goniec.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wielkie wyróżnienie dla prezesa NBP. Opozycja grzmi: "To nie żart", "Kompletna groteska"

12 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Adam Glapiński mógł zaliczyć niedzielny wieczór do tych z gatunku udanych. Prezes NBP otrzymał prestiżowe wyróżnienie "Giganci Polska Press 2022" za wpływ na bezpieczeństwo finansowe. Jak się okazało, zarówno nominacja, jak i nagroda wywołały niemałe poruszenie w polskim społeczeństwie. Obywatele, jak i zwolennicy opozycji dali upust swoim emocjom w mediach społecznościowych.

Adam Glapiński z nagrodą w kategorii "bezpieczeństwo finansowe"

Adam Glapiński swoimi wypowiedziami już dawno udowodnił, że nie ma żadnych kompleksów, a nawet jeśli, to nagroda, którą przyznano mu podczas niedzielnej gali "Giganci Polska Press 2022", z pewnością utwierdziła go w przekonaniu, że jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku.

Słynący z mocno kontrowersyjnych wypowiedzi i słabych zdolności profetycznych prezes NBP, został uhonorowany jako podmiot, mający "wybitny wpływ na bezpieczeństwo polskiej gospodarki" i triumfował obok nagrodzonych w innych kategoriach reprezentantów i pupili obecnej władzy. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro nagrody przyznawane były przez przejętą przez państwowy PKN Orlen grupę wydawniczą Polska Press.

- Jestem szczególnie zaszczycony, że w tak historycznym budynku otrzymuję tę nagrodę. Polska jest na całym świecie podziwiana za bezprecedensowe sukcesy ekonomiczne i finansowe - mówił szef NBP, odbierając symboliczną statuetkę w miejscu, w którym do 1924 r. mieściła się siedziba Banku Polskiego, a obecnie - siedziba PKN Orlen.

Rozdano nagrody grupy Polska Press

Poza Glapińskim, niedzielny wieczór za wyjątkowo udany mogli uznać także pozostali laureaci, tacy jak minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, szef MON Mariusz Błaszczak czy wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka.

Podczas uroczystej gali odczytano także list napisany do uczestników wydarzenia przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Kapituła nagrody 'Giganci Polska Press' uhonorowała tę pracę na rzecz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej. A że Grupa Polska Press jest liderem na rynku mediów regionalnych, to można powiedzieć, że nagrody te przyznała cała Polska - przekazał szef partii rządzącej.

W internecie zawrzało

Choć słuchając pochlebnych wypowiedzi polityków partii rządzącej, przyznanie nagrody prof. Adamowi Glapińskiemu nie powinno dziwić, potężnego kuriozum towarzyszącego całej sytuacji nie omieszkała uwypuklić opozycja.

W czasach, gdy inflacja pnie się w górę i osiąga najwyższe wyniki od 26 lat, odpowiedzialny za jej lwią część człowiek zostaje doceniony za ochronę polskiej gospodarki. Przypomnijmy tylko krótko, że to nie kto inny, jak Glapiński zapewniał nas w marcu 2019 r. że inflacja pozostanie niska, , a następnie, gdy tylko poszła w górę, zarzekał się, że to proces przejściowy.

Te trafione jak kulą w płot prognozy mocno rozwścieczyły przedstawicieli ugrupowań opozycyjnych, którzy żądali zmiany prezesa NBP po wygaśnięciu jego pierwszej kadencji. Wczorajsza nagroda była więc dla nich absurdem, czego wyraz dali w mediach społecznościowych.

- Orlen kupił Polska Press za 210 mln zł. Tak więc dzisiaj nagrodę Polska Press otrzymuje… Glapiński w kategorii 'bezpieczeństwo finansowe'. To nie żart - napisał Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

- Jeszcze tylko brakuje nagrody dla Morawieckiego za prawdomówność - ironizowała posłanka KO Marta Wcisło.

- Kompletna groteska. Państwowa spółka, która przejęła gazety przyznaje nagrody "gigantów" ministrom i prezesom z PiS. Giganci to Błaszczak, Glapiński i Kowalczyk. Śmieszniej już nie będzie - stwierdził były wiceszef MON Tomasz Siemoniak.

- Glapiński dostał nagrodę od Orlenu, a za moment Obajtek dostanie nagrodę od NBP. I tak się bawią za nasze pieniądze. Do czasu… - skomentował Roman Giertych.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Sztuczna inteligencja mądrzejsza niż Kaczyński? Prezes powinien wziąć przykład

  • Ząbkowice Śląskie: Źle oznaczyła produkt w kasie samoobsługowej, grozi jej 8 lat więzienia

  • Zaskakujący sondaż "WP": Jarosław Kaczyński cierpi na "antyniemiecką fobię"?

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Przeprowadzono sondaż ws. "Lex Tusk". Miażdżące wyniki dla PiS-u
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe świadczenie uchwalone. Będą dodatkowe pieniądze m.in. dla osób z niepełnosprawnościami
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podjął decyzję ws. "Lex Tusk". Prezydent podpisze ustawę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy darmowe leki dla osób 65+ i dzieci? Minister zdrowia mówi o pośpiechu rządu
Czytaj więcej >

Świat

Aleksandr Łukaszenka miał trafić do szpitala w Moskwie? Zaskakujące doniesienia opozycjonisty
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]