Goniec.pl
Radosław Sikorski

Jakub Kaminski/East News

Radosław Sikorski odpowiedział dziennikarce TVN24. "Pani teraz obwinia opozycję za to, co robi PiS"

14 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Radosław Sikorski już dawno nie był tak zdenerwowany. Polityka rozzłościły pytania, jakie zadała mu Katarzyna Kolenda-Zaleska. Najpierw europoseł wywołał prawdziwą burzę na antenie, później zaatakował dziennikarkę na Twitterze.

Radosław Sikorski był wczoraj gościem "Faktów po Faktach" w TVN24. Polityk rozmawiał z Katarzyna Kolendą-Zaleską m.in. o polityce międzynarodowej prowadzonej przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Były szef MSZ odniósł się do sporu z Komisją Europejską o przestrzeganie w Polsce praworządności. W stanowczych słowach stwierdził, że wartości unijne stoją w sprzeczności z wszechogarniającą potrzebą rządzenia Jarosława Kaczyńskiego.

taniec z gwiazdami

Internauci krytycznie wypowiadają się o Izie Małysz. "Jest faworyzowana"

CZYTAJ DALEJ

Sikorskiemu puściły nerwy

Po krótkiej wymianie zdań na temat ostatnich wypowiedzi Ryszarda Terleckiego i Marka Suskiego prowadząca program postanoiwła zapytać europosła KO o działania i plany opozycji na przejęcie władzy w najbliższych wyborach do parlamentu.

– Czy odpowiedzią na walkę z PiS jest piłowanie katolików i zamykanie szpitali? – pytała Kolenda-Zaleska, nawiązując do kontrowersyjnych wypowiedzi polityków KO podczas Campusu Polska Przyszłości.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Sikorski w odpowiedzi stwierdził, że narodowy socjalizm i szczucie przynoszą efekty, na co dziennikarka jeszcze raz ponowiła pytanie o strategię partii opozycyjnych.

– Czasami ludziom nie da się niektórych rzeczy wytłumaczyć. Niektórym nie udaje się przekazać podstawowej wiedzy i opozycji nie udaje się im wyjaśnić, że PiS kłamie, co ja na to pani poradzę? – odpowiedział europoseł.

Kolenda-Zaleska stwierdziła więc, że Sikorski swoim stwierdzeniem podważa sens istnienia opozycji. Konsekwentne dociekanie wyraźnie zdenerwowało byłego szefa MSZ, który nie krył swoich emocji.

Czego pani od nas wymaga, stawania na głowie? [...] Pani teraz obwinia opozycję za to, co robi PiS. To jest jakaś perwersja. Proszę obwiniać tych, którzy sprostytuowali TVP – tu jest pies pogrzebany – wykrzyczał wzburzony polityk.

Jednak ostra reakcja Sikorskiego w studiu to nie wszystko, co działo się po wywiadzie. Jeszcze tego samego wieczora europoseł KO zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym nie szczędził dziennikarce przykrych słów.

- Może trzeba było wytknąć @KolendaK, że słabi są, skoro *** nie daje im koncesji. Taka była mniej więcej linia jej argumentacji. Przypominam, że przepowiedziałem, że jeszcze w drodze do pośredniaka nasi dzielni żurnaliści będą pomstować nie na zamordystów, lecz na opozycję - napisał polityk.

Reakcje po wywiadzie

Wielu zwolenników opozycji było wyraźnie zniesmaczonych pytaniam Kolendy-Zaleskiej, czego wyraz dali w komentarzach zamieszczonych w sieci. Pisali m.in. że dziennikarka "chyba się sprzedała PiS", że "urządziła festiwal symetryzmu" i w sumie to może szukać sobie miejsca w TVP, bo "obrzydza ludziom opozycję".

Pojawiły się także głosy oskarżające o symetryzm innych dziennikarzy TVN24, którzy nie oszczędzają opozycji i zadają także jej trudne pytania. Internauci skrytykowali np. ostatni wywiad Konrada Piaseckiego z Izabelą Leszczyną.

Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy? Przy 5. pytaniu można paść z wrażenia

Pytanie 1 z 5

Prawdziwe nazwisko Borysa Szyca to...

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >