Goniec.pl
ror

KRP 1 - materiały prasowe

Złodziej z Warszawy ukradł kilkadziesiąt markowych rowerów. Niewiarygodne jak drogie były

13 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Policjanci z Komendy Rejonowej przy ulicy Wilczej zatrzymali osobę podejrzaną o liczne kradzieże rowerów. 26-latek typował miejsca, w których mogą znajdować się drogie, markowe jednoślady, po czym przecinał kłódki i łańcuchy lub wykorzystywał nadarzającą się okazję, kiedy były pozostawiane bez zabezpieczeń.

Jak informuje Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji I w Warszawie, mężczyzna działał w warunkach recydywy, dlatego też sąd może wymierzyć mu teraz karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

- Zatrzymanie 26-latka podejrzanego o kradzież 22 rowerów o łącznej wartości ponad 61 000 złotych to efekt wielomiesięcznej, wytężonej pracy operacyjnej policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. To oni przez kilkanaście tygodni analizowali wnikliwie wszystkie nagrania z kamer z miejsc, w których doszło przestępstwa - dodaje oficer prasowy z KRP I.

Śledczy musieli sprwadzić dokładnie każdy z 22 adresów, skąd zniknęły rowery, aby ustalić jak wygląda sprawca kradzieży, czy w każdym z tych przypadków jest to ta sama osoba, jaki jest sposób jej działania oraz jakimi środkami transportu odjeżdża z miejsca przestępstwa.

Do pierwszego przestępstwa z tej serii doszło we wrześniu ubiegłego roku przy ulicy Nowolipie. To tam 26-latek ukradł pierwszy z 22 udowodnionych mu przez policjantów rowerów. Później przez 4 miesiące z rożnych miejsce w różnych punktach miasta ukradł kolejne jednoślady.

- Jak ustalili policjanci rowery ginęły ze stojaków, klatek schodowych, podwórek i sprzed budynków mieszkalnych. Mężczyzna przecinał łańcuchy i kłódki albo wykorzystywał sytuacje, kiedy właściciele pozostawiali rowery bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Typował miejsca, w których mogą znajdować się droższe markowe modele, które później będzie mógł łatwiej i szybciej spieniężyć - opowiada podinsp. Robert Szumiata.

Skradzione jednoślady mężczyzna sprzedawał przypadkowym nabywcom po znacznie zaniżonych cenach w stosunku do ich rzeczywistej wartości.

goracy-temat kopia2

Warszawa. Pomylili S8 z pasem startowym na Okęciu? Kuriozalny komunikat policji [FILM]

CZYTAJ DALEJ

Złodziej-recydiwista

Jak informuje stołeczna policja, to nie był pierwszy raz, kiedy mężczyzna wszedł w konflikt z prawem. 26-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, teraz znowu usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za to, co zrobił kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

- Biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu, co najmniej 1 roku kary pozbawienia wolności za podobne, umyślne przestępstwo, czyli działając w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć mu teraz karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę - dodaje oficer prasowy z KRP I w Warszawie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Alarm bombowy na pokładzie samolotu. Wielka akcja służb na lotnisku w Modlinie

  • Pruszków. 10-latek wypadł z czwartego piętra. Mówił, że wychodzi do szkoły.

  • Policjant zastrzelił się w samochodzie na Pradze Północ? Ogromna tragedia w Warszawie

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres warszawa@goniec.pl

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Jakub BujnikAutor

Redaktor sekcji Warszawa. Piszę na tematy związane ze stolicą i Mazowszem. Warsztat dziennikarski szkoliłem w zespole redaktorów i wydawców redakcji TVN24. Następnie przez kilka lat pracowałem jako reporter w największym branżowym portalu lotniczym w Polsce - pasazer.com. Tam sprawowałem funkcje redaktora prowadzącego, zajmującego się wszystkim redakcjami serwisu. Publikowałem również na łamach portalu turystycznego Fly4Free.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.bujnik@goniec.pl

Podobne artykuły

Goniec.pl

Warszawa

Drugi turniej o „Puchar Rembertowa” za nami. Drużyny walczyły o okazały puchar

Czytaj więcej >
Policja Wyszków

Warszawa

Warszawa. Karambol na S8. Na trasie zderzyło się 5 samochodów, są poszkodowani

Czytaj więcej >

Warszawa

Zbiroża: Czołowe zderzenie ciężarówek, kierowca zmarł na miejscu

Czytaj więcej >
Prezydent Rafał Trzeskowski przekazał właśnie druzgoczące wieści. Zmarły dwie wyjątkowe osoby

Warszawa

Prezydent Rafał Trzaskowski przekazał właśnie druzgocące wieści. Zmarły dwie wyjątkowe osoby

Czytaj więcej >

Warszawa

Warszawa: Podejrzany o molestowanie kobiety w autobusie. Szuka go policja

Czytaj więcej >
Facebook/OSP KSRG Młodzieszyn

Warszawa

Mazowsze: śmiertelny wypadek na DK50. Nie żyje pasażer, cztery osoby w szpitalu

Czytaj więcej >