Pożar busa na S2. Służby zamknęły tunel POW
Pożar samochodu dostawczego na trasie S2 sparaliżował na kilka godzin ruch w rejonie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Służby zdecydowały o całkowitym zamknięciu przeprawy w jednym kierunku. Kierowcy musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami, które trwały przez kilka godzin.
Pożar pojazdu przy tunelu POW. Na miejsce skierowano straż pożarną
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na trasie S2 w rejonie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl Klemens Leczkowski, zapalił się samochód typu bus. Sytuacja wymagała natychmiastowej interwencji służb ratunkowych, a ze względu na lokalizację zdarzenia konieczne było również wprowadzenie ograniczeń w ruchu.

Informacje o pożarze potwierdzili strażacy, którzy zostali zadysponowani na miejsce. Ze względu na charakter zdarzenia i jego położenie przy jednym z kluczowych odcinków warszawskiej obwodnicy, działania ratowników skupiały się nie tylko na ugaszeniu ognia, ale także na zapewnieniu bezpieczeństwa pozostałym uczestnikom ruchu.
W tego typu sytuacjach służby muszą działać szczególnie ostrożnie. Każdy pożar pojazdu w pobliżu infrastruktury tunelowej traktowany jest jako zdarzenie wymagające szybkiej reakcji i odpowiednich zabezpieczeń. Dlatego też już od pierwszych minut po zgłoszeniu prowadzone były działania mające ograniczyć skutki zdarzenia oraz zapobiec dalszemu zagrożeniu.
Tunel POW zamknięty w kierunku Terespola. Strażacy podali szczegóły
Więcej informacji na temat zdarzenia przekazał redakcji TVN24 Jacek Zakrzewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Jak wyjaśnił, źródłem problemu był pożar, który pojawił się w części silnikowej pojazdu.
– Pożar wybuchł w komorze silnika. Dwie osoby opuściły pojazd przed naszym przybyciem. Na miejscu działają trzy zastępy straży pożarnej. Tunel w kierunku Terespola jest całkowicie zamknięty – przekazał TVN24 Jacek Zakrzewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Z przekazanych informacji wynika, że osoby znajdujące się w busie zdołały samodzielnie opuścić pojazd jeszcze przed przyjazdem ratowników. Następnie działania przejęli strażacy, którzy przystąpili do gaszenia ognia i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.
Decyzja o zamknięciu tunelu w kierunku Terespola była podyktowana względami bezpieczeństwa. W takich przypadkach służby nie podejmują ryzyka i ograniczają ruch do czasu całkowitego opanowania sytuacji oraz upewnienia się, że nie istnieje zagrożenie dla kierowców korzystających z trasy.
GDDKiA do kierowców
O problemach na trasie informuje również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zarządca drogi przekazał, że utrudnienia rozpoczęły się w godzinach popołudniowych.
– Utrudnienie powstało około godz. 14:50. Przewidywany czas trwania utrudnienia: 2 godz. – podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Oznacza to, że kierowcy podróżujący trasą S2 musieli przygotować się na wydłużony czas przejazdu oraz możliwe zatory w okolicach zamkniętego odcinka. Sytuacja na miejscu była na bieżąco monitorowana przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo ruchu i zarządzanie drogą.
Jeszcze przed godziną 16 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu utrudnień.
– W wyniku zdarzenia utworzył się zator około 10 km – poinformowała GDDKiA w komunikacie.