Goniec.pl
Pożar w Dąbrowie Górniczej

Pixabay.com Andrzej Rembowski

W akcji 18 zastępów strażaków. Gigantyczny pożar w Dąbrowie Górniczej

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

18 zastępów straży pożarnej walczy z żywiołem na południu Polski. W Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim wybuchł pożar, a ogień zajął już obszar wynoszący niemal 500 metrów kwadratowych.

Tragiczne informacje obiegły krajowe media w poniedziałkowy poranek. Strażacy z Dąbrowy Górniczej i okolic walczą z pożarem, który wybuchł na terenie zakładów ERG w Ząbkowicach. Żywioł szybko zajął bardzo duży teren.

Pożar w Dąbrowie Górniczej

Jak przekazał nam asp. mgr Stefan Flasza, rzecznika prasowy Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej, w poniedziałek 3 maja 2021 roku około godziny 6:00 lokalne służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze na terenie zakładów ERG w Ząbkowicach

Ogień najpierw zajął halę o powierzchni około 2,5 tysięcy metrów kwadratowych, a następnie zaczął szybko trawić okoliczne obszary. Ostatecznie płomienie objęły zasięgiem teren wynoszący niemal 500 metrów kwadratowych.

Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe. Do akcji skierowano 18 zastępów straży pożarnej z Dąbrowy Górniczej, Katowic, Będzina, Sosnowca oraz lokalne jednostki OSP z Dąbrowy. Na miejscu płonęły głównie drewniane palety, ale również plastik.

Rzecznika prasowy Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej podkreślił w rozmowie z nami, że na chwilę obecną nie ma żadnego zagrożenia związanego z materiałami, które uległy spaleniu w trakcie pożaru

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że w pożarze nikt nie ucierpiał. Strażacy wciąż jednak walczą z płomieniami, a na miejscu trwa przelewanie pogorzeliska, by zneutralizować zagrożenie ponownego wybuchu pożaru.

- Na chwilę obecną mamy sytuację opanowaną, pożar się już nie rozwija. Trwa dogaszanie ognia - przekazał nam asp. mgr Stefan Flasza PSP w Dąbrowie Górniczej.

Na razie nieznana jest przyczyna pojawienia się ognia na terenie zakładów ERG w Ząbkowicach. Służby zajmą się ustaleniem szczegółów i okoliczności zdarzenia.

Zakład ERG w Ząbkowicach zajmuje się produkcją wyrobów foliowych. Firma zatrudnia około 170 osób i obsługuje klientów z różnych branż, m.in. spożywczej, motoryzacyjnej i przemysłowej, zarówno w kraju, jak i na rynku międzynarodowym.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >