Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ukryta funkcja w kasie samoobsługowej w Biedronce. Znacznie ułatwia zakupy
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 20.05.2023 16:07

Ukryta funkcja w kasie samoobsługowej w Biedronce. Znacznie ułatwia zakupy

kasa samoobsługowa
Biedronka

Kasy samoobsługowe, wprowadzone szeroko w marketach sieci Biedronka w 2017 roku, bez wątpienia zrewolucjonizowały zakupy Polaków w popularnych dyskontach. Mało kto jednak wie, że urządzenia posiadają jedną ukrytą funkcję. O co dokładnie chodzi?

Kasy samoobsługowe zrewolucjonizowały zakupy

Biedronka to bez wątpienia jedna z największych sieci marketów w Polsce. Dzisiaj niemal w każdej miejscowości możemy spotkać placówkę z uśmiechniętą biedronką w logo. 6 lat temu zakupowy gigant wprowadził zupełnie nową funkcjonalność w swoich sklepach. W 2017 roku Polacy mogli samodzielnie zeskanować swoje produkty, po czym za nie zapłacić, bez udziału ekspedienta.

Nowinka zrewolucjonizowała zakupy w całym kraju. Od tamtego czasu kolejne sieciówki umieszczają w swoich placówkach kasy samoobsługowe, co zdecydowanie przyspiesza cały proces zakupowy, pozwala przedsiębiorcom zaoszczędzić, a pracownikom odejmuje żmudnej pracy na kasie.

"Dzień dobry TVN". Małgorzata Rozenek zadała nietaktowne pytanie o Justynę Kowalczyk

Praktyczna funkcja, o której mało kto wie

Popularne kasy samoobsługowe mają jednak pewną ukrytą funkcję, o której nie każdy zdaje sobie sprawę. Chodzi tu o sprzedaż ilościową. Praktyczna funkcja znacznie ułatwia zakupy w sytuacji, gdy planujemy nabyć więcej niż jeden produkt tego samego rodzaju, np: jogurty, batoniki itd.

Jak skorzystać z tej bardzo praktycznej opcji? To bardzo proste. W trakcie skanowania poszczególnych produktów na ekranie dotykowym należy znaleźć u dołu ikonkę czerwonego plusa opisaną jako “sprzedaż ilościowa”, po czym trzeba nacisnąć na przycisk. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie ilości sztuk towaru, który kupujemy. 

Gdy już wprowadzimy odpowiednią liczbę, skanujemy jeden egzemplarz. Dzięki temu możemy przenieść wszystkie sztuki kupowanego produktu do strefy pakowania.

Ciekawe promocje w Biedronce

Warto pamiętać, że w sobotę 20 maja, popularna sieć dyskontów przygotowała sporo ciekawych promocji. Jeden z przykładowych upustów dotyczy sera żółtego. Kupując go wyłącznie w sobotę – 20 maja – zapłacimy aż o 42% mniej niż standardowo. Z kartą Moja Biedronka lub aplikacją, za ser żółty gouda w plastrach Światowid (1kg) zapłacimy 15,99 zł, a nie 27,99 zł. Limit to jedno opakowanie na kartę. 

Źródło: Goniec.pl