Goniec.pl
Minister edukacji zapowiedział powrót do szkół

unsplash.com flpschi

Uczniowie nie będą powtarzać roku szkolnego z powodu pandemii

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Minister edukacji, który był gościem TVP Info ogłosił, że uczniowie mogą wrócić do szkół już 26 kwietnia. Postanowił również odnieść się do doniesień o konieczności powtarzania roku przez dzieci i młodzież, które od wiel

Minister edukacji przekonuje, że jeżeli obecny spadek nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem się utrzyma, uczniowie już wkrótce zawitają w szkolnych ławkach. Na powrót do szkół mają szansę uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Znoszenie obostrzeń może mieć charakter regionalny.

Minister edukacji zapowiedział powrót do szkół

- Jeśli spadek trzeciej fali się utrzyma - oraz słysząc szefa Rady Medycznej przy premierze profesora Horbana - mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III, przynajmniej w wielu regionach, wrócą do szkoły - oznajmił we wtorek Przemysław Czarnek.

Podobnego zdania jest minister zdrowia Adam Niedzielski, który w audycji Radia Zet zdradził, że rząd planuje przywrócić nauczanie w trybie stacjonarnym jeszcze przed wakacjami. Także on jest zwolennikiem regionalizacji, która pozwoliłaby na zachowanie stabilnej sytuacji sanitarnej.

Minister edukacji, pytany o to, czy resort rozważa powtarzanie roku szkolnego ze względu na braki w wiedzy, jakie mogą wynikać z nauczania w trybie zdalnym, stanowczo zaprzeczył. Jego zdaniem na ten moment nie ma podstaw, by podejmować tak radykalne kroki.

- Nie ma takiej opcji, żebyśmy dzieci, tylko z tego powodu, że była pandemia, zmuszali do tego, żeby powtarzały cały rok - zaznaczył Przemysław Czarnek.

Szef resortu zapowiedział wprowadzenie specjalistycznych programów, na które do tej pory przeznaczono już przeszło 250 milionów złotych. Plany rządu obejmują przede wszystkim zajęcia merytoryczne i uzupełniające, dzięki którym uczniowie będą mogli nadrobić braki.

Nauka zdalna w szkołach została przedłużona do 25 kwietnia. Wprowadzono wyjątek pozwalający na prowadzenia zajęć sportowych na podstawie programów szkolenia sportowego, a także zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy, którzy będą zdawać egzaminy w czerwcu.

Dzieci z klas I-III szkół podstawowych, którzy wrócili do nauczania stacjonarnego w styczniu, od 22 marca znów uczęszczają na zajęcia w formie zdalnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych nie zagościli w murach placówek edukacyjnych od 26 października ubiegłego roku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Irmina Jach

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >
fundacja pro prawo do życia

Wiadomości

Fundacja Pro - Prawo do życia złożyła w Sejmie projekt dotyczący całkowitego zakazu aborcji

Czytaj więcej >
poszukiwany mężczyzna

Wiadomości

Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia. Jest podejrzany o pokazywanie nieletniej niestosownych treści

Czytaj więcej >

Wiadomości

Protest pod Trybunałem Konstytucyjnym. Trwa rozprawa o zbadanie zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
16-letnia Wiktoria

Wiadomości

16-letnia Wiktoria szła do koleżanki, została zabita. Rodzina prosi o pomoc w sprowadzeniu ciała

Czytaj więcej >

Wiadomości

Andrzej Duda został przedstawiony jako Hitler na okładce białoruskiej gazety "Mińska Prawda"

Czytaj więcej >